jak dobrać kabinę prysznicową

Jak dobrać kabinę prysznicową dla swojej łazienki?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Aby z łazienki korzystało się wygodnie oraz sprawnie, należy zadbać o dobrą komunikację, odpowiedni rozkład mebli oraz dopasowanie na wymiar sprzętu i urządzeń, które mają się w niej znajdować. Jeśli już zdecydowaliście się na umieszczenie kabiny prysznicowej, sprawdźcie o czym powinniście wiedzieć przed zakupem jej do swojej łazienki. To niewątpliwie jeden z większych obiektów, który należy zakupić z głową, by później kabina była funkcjonalna oraz wygodna dla wszystkich domowników.


Kabinę prysznicową należy wybrać na kształt brodzika

To jaki brodzik wybierzemy będzie mieć najbardziej istotne znaczenie, ponieważ to właśnie od niego zależeć będzie wielkość kabiny prysznicowej. Jakie zatem brodziki do łazienki znajdziemy w większości sklepów? Na dużą uwagę zasługują brodziki narożne, ponieważ są bardzo uniwersalne, które świetnie zagospodarują każdy łazienkowy kąt. W ten sposób mając nawet bardzo małą łazienkę, prysznic narożny nie będzie przytłaczać łazienkowego wnętrza. Taki rodzaj brodzika znajdziemy zazwyczaj w kształcie ćwiartki koła.

Kolejną propozycją jest brodzik przyścienny i ten znajdziemy o kształcie prostokąta, kwadratu oraz ćwiartki koła lub na podstawie innej nieregularnej figury. Nietypowym rozwiązaniem, który jest rzadko wykorzystywany to kabiny wolnostojące. Brodzik zazwyczaj umieszcza się na środku łazienki, aby ściany prysznica nie stykały się z ścianami łazienki. Jednak, aby takie ustawienie kabiny prysznicowej było dobrym pomysłem, należy posiadać większa przestrzeń niż standardowe, które każdy z nas posiada w swoim domu.


Rozmiar brodzika

Popularne brodziki, które bardzo często zakupujemy do swoich domów to te o wymiarze 90 na 90 centymetrów. Taki wybór prysznica pasuje do większości przestrzeni w łazience, ale jeśli posiadamy szczególnie małą łazienkę, warto zdecydować się na mniejszy model. Brodzik o wymiarze 80 na 80 centymetrów, czy 70 na 70 będzie również dobrym pomysłem, a mniejszy model kabiny będzie idealnie uzupełniał się z niewielkim metrażem. Jeśli jednak żadna z kabin nie spełnia wyznaczonych przez nas rozmiarów, warto pomyśleć o kabinie prysznicowej na wymiar.

Kabina prysznicowa na wymiar to rozwiązanie dla osób, które chcą postawić prysznic w określonym przez siebie miejscu, ale żadna z ofert kabiny ze sklepu nie spełnia oczekiwanych wymiarów. Kabina prysznicowa na wymiar jest możliwa do zamówienia w renomowanych firmach z aparaturą do łazienki, bądź u lokalnego szklarza. Jednak decydując się na to rozwiązanie musimy być przygotowani na większy wydatek, niż byłoby to w przypadku zakupu gotowych wymiarów brodzika w sklepie.


 

Dodaj komentarz