rolety do sypialni

Rolety do sypialni – jakie wybrać?

Artykuł zaktualizowany 20 października 2020


W każdym domu to właśnie sypialnia jest magicznym miejscem, gdzie mamy się zrelaksować i zapomnieć o wszystkich problemach. Dlatego tak ważne jest to, żeby wszystkie elementy wyposażenia tego pomieszczenia nam w tym pomagały. Oczywiście bardzo ważne jest łóżko, odpowiednia pościel i meble, które będą łączyły wygląd z funkcjonalnością. Jednak nie możemy zapomnieć o wyborze właściwych rolet, ponieważ to one ułatwiają nam sen, ale też tworzą intymną atmosferę.


Balans pomiędzy estetyką a praktycznością

Pamiętajmy o tym, że w przypadku sypialni bardzo ważne jest to, żeby znaleźć idealne rozwiązanie, dzięki któremu uda nam się połączyć walory estetyczne z praktycznością. Szczególnie jest to istotne, gdy rozważamy wybór rolet. W końcu od tego zależy nie tylko to, jak uzupełnią wygląd pomieszczenia, ale też, czy umożliwią dłuższy sen nawet w trakcie słonecznych poranków. Dlatego spójrzmy na modele, które najlepiej sprawdzą się w sypialni.

Rolety rzymskie

Bez wątpienia rolety rzymskie są bardzo dobrym wyborem, który sprawdzi się w sypialni. Przede wszystkim jest to związane z ich romantycznym charakterem, ale również funkcjonalności. Poza tym mogą być wykonane z różnych materiałów, co jest nie tylko uzależnione od poziomu zacienienia w pomieszczeniu, ale też jego koloru. Dzięki temu bardzo łatwo je dopasować do aranżacji wnętrza. Pamiętajmy też o tym, że rolety rzymskie warto połączyć z zasłonami, które dodatkowo podkreślą ich charakter.

Rolety zaciemniane

Trzeba przyznać, że rolety zaciemniane, czyli dzień-noc, to jeden z największych trendów ostatnich lat, jeżeli chodzi o rolety. Dotyczy to wszystkich pomieszczeń w tym również do sypialni, dlatego warto się nad nimi zastanowić. Ich olbrzymią zaletą jest nie tylko wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Szczególnie jeżeli nasza sypialnia jest usytuowana od południowej lub zachodniej strony. Dzięki powłoce, która odbija światło i ciepło pogoda za oknem na pewno nie będzie wpływała na warunki w pokoju. Takie modele możemy znaleźć m.in. na stronie rolety.eu.

Roleta w jakim kolorze sprawdzi się najlepiej?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że kolor rolet w sypialni powinien być dopasowany do ogólnego wyglądu pomieszczenia. Dzięki temu będą stanowiły spójną część całej aranżacji. Jednak ważne jest także to, żeby dostosować barwę do naszych potrzeb. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, że ciemne barwy lepiej sprawdzą się w przypadku ochrony przed promieniami słonecznymi, jednak mogą się nagrzewać. W przypadku jasnych kolorów sytuacja jest odwrotna i w pomieszczeniu może być jaśniej, co może być uporczywe rankiem.

O czym pamiętać szukając rolet?

Pamiętajmy o tym, że wybór koloru to nie jest jedyna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim dlatego, że rolety mają za zadanie ochronę przed nadmiernymi promieniami słonecznymi i nagrzewaniem w pokoju, co szczególnie odczujemy latem. Jednak oprócz tego rolety mają zapewniać prywatność. Zatem jeżeli nie mamy np. zasłon, to nie zapomnijmy o tym, by wybrać nieprzezroczyste modele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *