koce jako wystrój w domu

Czy koce mogą być elementem wystroju mieszkania?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wiele osób zastanawia się w jaki sposób sprawić, aby wnętrze mogło być bardziej przytulne. Czasem dobieramy poszczególne elementy wykończenia, ale nagle orientujemy się, że w naszych wnętrzach czegoś brakuje, są obce i jakoś dziwnie jest w nich spędzać czas, wręcz nienaturalnie. Doskonałą receptą na to jest takie dobranie poszczególnych dodatków, aby było przyjemnie, ciepło i przytulnie, a w roli takich dodatków sprawdzą się przede wszystkim domowe tekstylia. Idealnym gadżetem do każdego wnętrza będzie miękki koc.


Koc idealny do pokoju dziennego

Koc w pokoju dziennym może pełnić wiele funkcji. Może być narzutą, którą umieścimy na kanapie, sofie czy też narożniku po to, aby zabezpieczyć mebel przed uszkodzeniami. Jednocześnie zyskujemy miękkie miejsce do siedzenia, a koce funkcjonujące jako narzuty można często zmieniać. W taki sposób można też wprowadzić do wnętrza kolor, szczególnie jeśli wystrój jest monochromatyczny lub też minimalistyczny. Koc w pokoju dziennym możemy też umieścić na narożniku w złożonej formie po to, aby w chłodniejsze dni można było się nim spokojnie otulić czytając książkę czy też oglądając telewizję.


Koc idealny do sypialni

Koc przyda się także w sypialni. Może być dodatkowym akcesoriów pościelowym na chłodniejsze dni, ale może też pełnić rolę narzuty przykrywającej nasze łóżko. To bardzo praktyczne rozwiązanie ze względu na to, że pod taką obszerną narzutą możemy schować całą pościel, a wygląda to naprawdę bardzo estetycznie. Pamiętajmy tylko o tym, aby wybrany przez nas koc miał odrobinę większy rozmiar od ramy naszego łóżka, bo dzięki temu będzie mógł ładnie zasłonić łoże wraz z całą pościelą.


Koc do pokoju dziecięcego

Koc, który będzie ozdobą pokoju dziecięcego powinien być nie tylko miękki, ale również kolorowy. Ciekawym rozwiązaniem jest koc z polaru minky w tłoczone kropki lub też serduszka. W przypadku koców dziecięcych zazwyczaj dostępne propozycje mają mniejsze rozmiary niż tradycyjne koce na użytek domowy. Jako koc dziecięcy sprawdzi się miękki koc z mikrofibry, ale i koc polarowy będzie dobrą propozycją dla takiego szkraba. Zazwyczaj dzieci uwielbiają kocyki, więc to uczucie miękkości, jakie taki koc daje jest kwestią priorytetową.


Jaki koc wybrać?

Z pewnością zaskoczy nas ogromny wybór koców różnego rodzaju. Najpopularniejsze są miękkie koce wykonane z mikrofibry, które dostępne są niemalże we wszystkich kolorach, a część z nich dodatkowo posiada wzory. Bardzo modne są też grube koce z dużym połyskiem i tłoczonymi wzorami po jednej stronie. W końcu, idealną propozycją na zimowe dni będą koce i narzuty typu włochacz, które są dwustronne – z jednej strony mamy miękką tkaninę z puszystym, przyjemnym w dotyku włosem, a z drugiej gładką, polarową tkaninę. Bardzo często do koca można dokupić poduszki z tej samej tkaniny, zwłaszcza jeśli chcemy, aby całość wyglądała spójnie. Osobną kategorię stanowią koce wyplatane z różnych rodzajów wełny czy też włókien syntetycznych. Takie koce często posiadają dodatkowe ozdoby w postaci frędzli, chwostów czy też pomponów.


Dodaj komentarz