słoik ozdobny

Słoiki ozdobne – co w nich umieścić?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Szykując ozdoby na stół lub parapet, każdy powinien szukać własnego, indywidualnego stylu, który będzie pasować do wystroju wnętrza. Jedni stawiają na kwiaty, inni na świece lub figurki. A co gdyby pojawiła się możliwość połączenia wszystkiego w ciekawy sposób? Oczywiście na rynku znajdziecie masę inspiracji, lecz jedynie odpowiednie komponenty i narzędzia będą w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. Jednym z nich są między innymi słoiki ozdobne, dostępne w naprawdę wielu wariantach.

Chętnie przedstawimy dziś kilka ciekawych inspiracji, dzięki którym stworzycie wspaniałe ozdoby na swój stół, przy którym wspólnie z rodziną spędzacie posiłek. Oczywiście słoiki ozdobne możecie umieścić wszędzie, a im znajdziecie ciekawszy pomysł, tym lepiej! Nie bójcie się eksperymentować, dzięki temu macie możliwość wyróżnienia się na tle innych!


Słoiki ozdobne połączone ze świecami

Świeca w słoiku? Taki pomysł może być zaskakujący dla wielu osób, które nie spotkały się jeszcze z samodzielnym przygotowaniem elementów ozdobnych. Świece są tak uniwersalne, że można połączyć je niemal z wszystkim, a w dalszym ciągu będą prezentować się elegancko. Umieszczając niewielką świecę w małym słoiku, można otrzymać bardzo przyjemny efekt – zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu będzie znajdować się kilka takich pozycji.

Chcąc urozmaicić swój pomysł, wystarczy wykonać kilka takich ozdób, wykorzystując do tego różne rozmiary, lecz ten sam wzór świec. Pamiętajcie, że nie musicie kombinować z różnymi wariantami kolorystycznymi, czasem najlepszym rozwiązaniem jest najprostsza opcja, np. biała prosta świeca w dopasowanym słoiku o regularnym kształcie. Jeśli obok postawicie kilka innych, identycznych pozycji, lecz o różnych wymiarach, efekt przyciągnie uwagę każdego.


Ozdoby kwiatowe i dodatki

Słoiki ozdobne można wypełnić dosłownie wszystkim. Mogą to być elementy kwiatowe, roślinne lub po prostu kamienie lub piasek. Wystarczy jeden ciekawy pomysł, by stworzyć coś wyjątkowego. Szukacie inspiracji dla siebie? Spróbujcie wziąć ziemię o różnym zabarwieniu i ułożyć klasyczne warstwy spotykane w naturze, zaczynając od kamieni, a kończąc przykładowo na piasku i trawie.

Jeżeli uda się Wam dokładnie odzwierciedlić naturalny wygląd warstw ziemskich w wersji mini, będzie to ciekawostka dla gości. Możecie też poszukać kilku informacji na ich temat, czym uraczycie przybyłych przy wspólnym posiłku – na pewno zaimponujecie swoją wiedzą i przygotowaniem. Jest to jedynie przykład, a propozycji może być nieskończenie wiele.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *