lezaki ogrodowe

Jakie zalety mają leżaki ogrodowe?

Artykuł zaktualizowany 2 grudnia 2020


Leżaki w ogrodzie to temat stosunkowo trudny. Jest mnóstwo rozmaitych produktów, z jakich robione są leżaki, natomiast każdy spośród nich ma własne dobre oraz złe strony. Niestety nie każdy model jest również wygodny – jest mnóstwo elementów, jakie oddziałują na komfort korzystania z tego mebla. Zostaje nam również wygląd, cena oraz funkcje dodatkowe, np. możliwość zabrania ze sobą ulubionego leżaka na wczasy lub w ogóle łatwego przenoszenia go z miejsca na miejsce. Dobór zatem nie jest tak prosty, jak mógłby się z początku wydawać.


Leżaki wypoczynkowe

Leżaki ogrodowe, takie jak np. https://onegarden.pl/27-lezaki-ogrodowe szczególnie spełniają oczywiście funkcję wypoczynkową. Jakie wartości powinien mieć tego rodzaju leżak? Przede wszystkim musi być wygodny, ponieważ z pewnością latem będziemy mieli ochotę wylegiwać się na nim długimi godzinami. Więc również najdoskonalszym doborem będzie typ zaopatrzony w wygodną poduszkę, jaka podniesie komfort odpoczynku. Należałoby także zobaczyć, czy leżak ma szansę regulacji oparcia.

Leżaki ogrodowe drewniane

Podoba Ci się pomysł leżaków z drzewa, jednak nie wiesz, czy odpowiednio wypadną w Twoim ogrodzie? Możemy Cię zapewnić, iż tak, ponieważ drewno niezwykle odpowiednio dogaduje się z większością kompozycji. Dodatkowo idealnie wtapia zarówno w soczysty, zielony ogród, jak również miejski balkon. Sięganie po leżaki z drewna odradzamy właściwie jedynie w jednym wypadku – jeśli postawiłeś na industrialny oraz innowacyjny wygląd, natomiast w Twoim ogrodzie panuje stal oraz szkło, ulubionym elementem wykończeniowym jest beton strukturalny, to ciepłe drzewo nie będzie w żaden sposób pasować do tego połączenia.

Leżaki ogrodowe na taras – jaki dobrać?

Leżaki ogrodowe na taras mogą być zrobione z każdego produktu. Najlepsze są konstrukcje z drzewa egzotycznego (np. teak), technorattanu oraz aluminium. Leżak ogrodowy na tarasie powinien mieć możliwość podnoszenia oraz opuszczania oparcia, by przyjemnie leżeć czy siedzieć. Dzięki modyfikowanemu oparciu, zwiększa się ilość sposobów, na jakie można zastosować meble ogrodowe. Leżaki mogą służyć do czytania, siedzenia przy stole kawowym, lub również spania w ciepłe popołudnia. Dodatkowo w pełni rozłożony leżak można zastosować jako ławę do siedzenia dla paru osób, gdy przy ogrodowym stole zabraknie miejsc czy foteli.

Staranność wykonania

Na starcie ustalmy, co może zdyskwalifikować mebel służący letniemu wypoczynkowi. Nikt z nas nie chciałby wymieniać co sezon urządzenia ogrodu, więc za podstawowe kryterium doboru uznajmy staranność wykonania. Być może komuś spośród nas trafiła się „niespodzianka” w formie połamania leżaka lub rozdarcia produktu, jakim był przykryty. Aby zapobiec takich sytuacji, zwróć uwagę na tworzywo, z jakiego wykonano mebel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *