Farby przyjazne dla alergików

Artykuł zaktualizowany 7 sierpnia 2023

Dla wielu osób alergie stanowią codzienny problem i negatywnie wpływają na zdrowie lub samopoczucie. Nawet najmniejsze cząsteczki substancji chemicznych czy alergenów w otoczeniu mogą wywoływać nieprzyjemne reakcje organizmu. Dlatego ważne, abyśmy dbali o czyste i zdrowe otoczenie. Jednym z jego elementów są farby do malowania wnętrz. Pełnią one nie tylko funkcję estetyczną, ale także mogą mieć wpływ na nasze zdrowie oraz komfort użytkowania poszczególnych pomieszczeń. Podpowiadamy czym powinny wyróżniać się farby dla alergików.

Jakie są podstawowe cechy dobrych farb dla alergików?

Dziś coraz chętniej sięgamy po ekologiczne produkty, które są nie tylko bezpieczne dla naszego zdrowia, ale także przyjazne dla środowiska. Nie inaczej jest w przypadku farb do malowania wnętrz przeznaczonych dla alergików. Dobrej jakości produkty będą wyróżniać się kilkoma ważnymi cechami. Przede wszystkim, mają niski poziom emisji lotnych związków organicznych (LZO). LZO to substancje chemiczne, które mogą uwalniać się z farby do powietrza, powodując zanieczyszczenie i wywołując reakcje alergiczne.

Farby dla alergików marki Beckers są więc opracowane w taki sposób, aby minimalizować emisję LZO, co jest korzystne dla zdrowia i jakości powietrza w pomieszczeniach. Kupując tego typu produkty, warto zwrócić uwagę, czy na opakowaniu znajduje się znak, świadczący o spełnianiu przez farbę rygorystycznych europejskich norm dotyczących emisji lotnych związków organicznych.

Kolejną cechą farb dla alergików (www.beckers.pl) jest przyznana rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Oznacza to, że są one przetestowane pod kątem potencjalnych substancji drażniących – nie wywołują, ani nie nasilają reakcji alergicznych. Na wysokiej jakości produktach często znajduje się także dodatkowe oznaczenia, takie jak np. Ecolabel. Świadczy ono o tym, że farba dla alergików spełnia wyśrubowane standardy oraz jest przyjazna dla środowiska w zakresie produkcji i użytkowania. Opisane oznaczenia posiadają m.in. farby z linii Beckers Designer Collection.

Gdzie można kupić farby dla alergików?

Obecnie coraz więcej producentów materiałów do wykończenia wnętrz zwraca uwagę na ekologię i bezpieczeństwo. Dlatego bez problemu można dziś znaleźć farby dla alergików. Warto szukać wśród produktów znanych i cenionych marek, takich jak Beckers – ich farby są nie tylko bezpieczne dla zdrowia, ale także trwałe, odporne na blaknięcie, szybkoschnące oraz łatwe w zastosowaniu. Przed zakupem należy jedynie sprawdzić etykiety i informacje producenta, aby upewnić się, że wybrana farba spełnia odpowiednie standardy.

W jakich pomieszczeniach stosować farby dla alergików?

Farby dla alergików z linii Beckers Designer Collection szczególnie warto wykorzystać w sypialniach, gdzie spędzamy dużo czasu. Dobrym pomysłem będzie również zastosowanie takich produktów w pokojach dziecięcych, aby zapewnić bezpieczne środowisko dla najmłodszych. Nie ma jednak żadnych ograniczeń – farbą dla alergików, jeśli tylko ma odpowiednie parametry dla danej przestrzeni, można malować salony, przedpokoje, gabinety itd. W każdym wnętrzu zapewni ona zdrowe warunki do życia.

Dodaj komentarz