karnisze

Nowoczesne listwy karniszowe – dodatek, który zmieni charakter Twojego wnętrza

Artykuł zaktualizowany 19 czerwca 2023

Masz ochotę wprowadzić zmiany we wnętrzu? Czujesz, że musisz coś zmodyfikować, ponieważ „dusisz się” w pomieszczeniach? Aby szybko odmienić charakter domu, wiele osób maluje ściany na inny kolor. Dodatkowo warto pomyśleć o zamontowaniu nowoczesnych listew karniszowych i zmianie oprawy okiennej. To doskonały sposób na to, żeby zasłonić karnisz i pozostałe nierówności ścian. Dowiedz się więcej.

Ukryj karnisz za nowoczesną listwą!

Standardowe karnisze sprawiają, że przestrzeń wygląda dość elegancko i tradycyjnie. To pożądany efekt zwłaszcza we wnętrzach w stylu glamour czy klasycznym. Jednak jeśli chcesz odświeżyć pomieszczenie i sprawić, żeby nabrało ono nieco nowoczesnego charakteru, zrezygnuj ze standardowych zestawów do wieszania firan czy zasłon.

Postaw na oryginalne rozwiązanie, czyli szynę sufitową. Ten produkt składa się z panelu z żabkami, do których mocuje się firany czy zasłony. Montuje się go bezpośrednio do sufitu. Dzięki temu tekstylia mogą spływać od samej góry do dołu. To pozwala uzyskać bardzo nowoczesny efekt gładkiej tafli materiału.

Aby jednak miejsce przypięcia firan czy zasłon nie było widoczne, potrzebna Ci listwa karniszowa np. z oferty karnisze.com. To maskownica, którą:

  • mocuje się z przodu panelu z żabkami; zasłania elementy mocujące, dzięki czemu pozwala uzyskać bardzo estetyczny efekt;
  • można pomalować na kolor ścian; to sprawi, że wręcz „wtopi” się w tło i ten element będzie zupełnie niewidoczny; jest to idealne rozwiązanie do minimalistycznych przestrzeni, gdzie ważne jest, aby jak najmniej elementów było widocznych.

Ponadto za maskownicą można zamontować panel LED, który będzie dodatkowym źródłem światła we wnętrzu. To dobry wybór, jeśli zależy Ci na łagodnym oświetleniu, ale nie chcesz montować np. tub LED.

Ponadto panel LED za listwą karniszową pięknie oświetli firany i zasłony oraz subtelnie podkreśli ich fakturę. Dzięki temu Twoje ozdobne tekstylia będą się wspaniale prezentować.

Listwa karniszowa – uzyskaj estetyczną aranżację w każdym wnętrzu!

Wiele osób ukrywa karnisz we wnęce zbudowanej z płyt gipsowo-kartonowych. Jednak Ty nie chcesz robić remontu i montować podwieszanego sufitu? Dzięki listwie karniszowej nie musisz tego robić, aby schować szynę sufitową i uzyskać estetyczny efekt. Maskownicę możesz zamontować w dowolnym momencie. Co więcej, możesz ją umieścić zarówno na standardowym suficie, jak i zabudowie z płyt gipsowo-kartonowych.

Należy tylko pamiętać o tym, żeby odpowiednio przygotować sufit. Bardzo istotne jest, aby przed montażem listwy usunąć starą farbę czy odpadającą szpachlę, a następnie zagruntować powierzchnię. Potem należy przykleić listwę, a wszelkie szpary i łączenia uzupełnić masą szpachlową. Na koniec pozostanie lekko wyrównać wszystko papierem ściernym. Jeśli chcesz, możesz całość pomalować na kolor ścian lub sufitu, aby uzyskać jednolity efekt.  Dzięki prawidłowemu montażowi będziesz mieć pewność, że listwa nie odpadnie i np. nie spadnie komuś na głowę.

Listwa karniszowa to prosty, ale bardzo praktyczny gadżet, który sprawi, że wnętrze nabierze nowego charakteru. Zamontuj ją i przekonaj się, jak wiele może się zmienić!

Dodaj komentarz