schowki magazynowe

Dlaczego warto korzystać ze schowków magazynowych?

Artykuł zaktualizowany 4 października 2020


Schowki magazynowe pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno. Ale w błyskawicznym tempie zyskały wielu zwolenników. Nic dziwnego. Umożliwiają wynajem na krótki, jak i dłuższy okres czasu cennych rzeczy lub tych na które nie ma miejsca w domu. Dlaczego warto korzystać ze schowków magazynowych?


Na czym polega fenomen schowków magazynowych?

Schowki magazynowe, nazywane self-storage to samoobsługowy magazyn. Sama koncepcja pochodzi z Ameryki. Natomiast do Polski przywędrowała całkiem niedawno. Mimo to, innowacyjne rozwiązanie bardzo szybko zdobyło uznanie wielu Polaków. Samoobsługowy magazyn umożliwia wynajęcie powierzchni na dużej hali, dodatkowo podzielonej na pomieszczenia o różnych rozmiarach. Zamiast hali może być to wolnostojący kontener, które można wynająć w całości lub tylko część. Schowki magazynowe  to bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy:

 • nie masz miejsca w domu, biurze czy piwnicy , aby przechowywać wszystkie potrzebne Ci rzeczy np. opony, sezonowe ubrania itd.,
 • nie masz w domu, piwnicy czy garażu,
 • nie masz żadnego miejsca, w którym możesz przechowywać cenne i wartościowe rzeczy, w sytuacji, gdy zależy Ci na uporządkowaniu przestrzeni i schowaniu miejsc, które zagradzają Ci mieszkanie,
 • chcesz zachować rzeczy o sentymentalnej wartości, ale nie masz gdzie ich schować,
 • szukasz bezpiecznego miejsca na przechowywanie dokumentów własnych czy też firmowych.

W jaki sposób można korzystać ze schowków magazynowych?

Schowki self-storage umożliwiają magazynowanie wielu rzeczy m.in. z branży odzieżowej, spożywczej, budowlanej, chemicznej, samochodowej i innych. Dzięki temu, możesz przechowywać w nich naprawdę sporo rzeczy. Samo korzystanie z nich jest bardzo proste:

 1. Najpierw wybierz powierzchnię. Powinna być na tyle duża, aby pomieścić rzeczy, które chcesz przechowywać,
 2. Następnie zadecyduj, jak długo ma trwać wynajem. Czy będzie to krótki okres, a może długi? Jeśli chcesz schować rzeczy na czas remontu czy przeprowadzki, wystarczy umowa krótkoterminowa. , przywieź swoje rzeczy.
 3. Ostatnie, co musisz zrobić to przywieść wszystkie rzeczy, które chcesz przechowywać. Możesz to zrobić o każdej porze dnia, bowiem schowki self-storage dostępne są całą dobę.

Dlaczego warto korzystać ze schowków magazynowych?

Schowki self-storage, to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala rozwiązać problem braku miejsca na przechowywanie wielu rzeczy. Możesz w nich trzymać opony rowery, swoje narzędzia, ale również i odzież i inne gadżety. Ta idea zza oceanu niesie za sobą naprawdę wiele korzyści. przede wszystkim:

 • dostępne są w różnych rozmiarach. Dzięki temu dopasujesz je do indywidualnych potrzeb. Możesz w nich przetrzymywać małe rzeczy jak np. segregator z dokumentami, po duże np. meble czy rower,
 • dostęp 24 godziny na dobę. Schowki magazynowe dostępne są przez całą dobę i to 7 dni w tygodniu,
 • bezpieczeństwo. Wszystkie schowki magazynowe dają Ci gwarancje bezpieczeństwa. Teren jest monitorowany,
 • wybór okresu wynajmy. Masz możliwość podpisania umowy krótko- lub długoterminowej, w zależności od własnych potrzeb.

Wsparcia przy pisaniu artykułu udzieliła nam firma Magazynownia24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *