kosiarka

Czy warto zdecydować się na zakup kosiarki akumulatorowej?

Artykuł zaktualizowany 24 marca 2021


Każdy właściciel dużego ogrodu doskonale o tym wie, że taki teren wymaga regularnej i starannej pielęgnacji. Pomocna w domowym ogrodzie może być kosiarka. W sklepie ogrodniczym możemy znaleźć różnego rodzaju modele, więc początkujące osoby mogą nie wiedzieć na co się zdecydować. Czy dobrym rozwiązaniem będzie kosiarka akumulatorowa?


Jakie zalety posiada kosiarka akumulatorowa?

Kosiarka akumulatorowa jest idealnym sprzętem do pielęgnacji małych i dużych ogrodów. Główną zaletą jest to, że zasilana jest prądem, więc nie emituje spalin, które są szkodliwe dla człowieka, a także dla środowiska. Kolejną korzyścią dla posiadacza takiego urządzenia jest znacznie cichsza praca niż zwykłej spalinowej kosiarki, łatwość w manipulowaniu sprzętem oraz znacznie lżejsza waga. Idealnie sprawdza się w małych ogródkach na osiedlu, gdzie domy postawione są jeden przy drugim, ponieważ nie emituje dużego hałasu, pomaga budować dobre relacje z sąsiadami. Posiadając kosiarkę akumulatorową, nie będziemy musieli martwić się o:

  • zagrożenie własnego życia i zdrowia, poprzez najechanie na kabel, tak jak to jest w tradycyjnej kosiarce spalinowej,
  • konieczność użytkowania wyłącznie w zasięgu przewodu,
  • koszenie wyłącznie w pobliżu gniazdka elektrycznego.

Największe korzyści z posiadania takiego sprzętu to:

  • duże pole manewru,
  • większy zasięg koszonej przestrzeni,
  • łatwe koszenie trawy pomiędzy drzewami i krzewami,
  • bardzo cicha praca urządzenia,
  • brak emisji spalin.

Kto powinien zdecydować się na zakup kosiarki akumulatorowej?

Kosiarka akumulatorowa sprawdza się przede wszystkim w ogrodach, które mają płaską i wyrównaną powierzchnię. Sprzęt posiadający większą moc pozwoli kosić trawę dłużej i dokładniej, ale wymaga on zainwestowania nieco większych pieniędzy.

Warto pamiętać o tym, że akumulator w kosiarce nie jest w stanie pracować tak długo, jak zwykły model spalinowy i dlatego warto zastanowić się nad zakupem drugiego akumulatora na wymianę. Naładowanie trwa około 16 godzin, co może powodować przerwy w pracy, więc warto szybko wymienić akumulator na ten naładowany i bez przerwy wykonywać koszenie trawy.

Z opinii użytkowników wynika, że kosiarki akumulatorowe spokojnie mogą dorównać tym spalinowym, a nawet okazują się dla wielu osób dużo lepsze. Jest to sprzęt znacznie bardziej ekonomiczny oraz ekologiczny, a także gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Jeżeli więc zastanawiamy się nad zakupem kosiarki spalinowej, elektrycznej albo akumulatorowej to zdecydowanie ta na akumulator będzie najlepszą inwestycją.

Dodaj komentarz