pergola tarasowa w ogrodzie

Czy warto wyposażyć ogród w pergole tarasową?

Artykuł zaktualizowany 4 marca 2020


Każdy, kto posiada dom z tarasem potwierdzi, że jest to wprost idealne miejsce do wypoczynku oraz spędzania czasu w gronie bliskich i znajomych.


Niestety, czasem nadmierny wiatr lub nasłonecznienie sprawiają, że na tarasie nie czujemy się do końca komfortowo. Aby to zmienić możemy skorzystać z rozwiązania, jakim jest pergola tarasowa. Czy to dobry wybór? Co może nam dać dobrze dobrana pergola? Przekonajmy się.

Pergola tarasowa jako sposób zwiększenia atrakcyjności budynku

Bardzo często zdarza się tak, że taras przy naszym domu ma postać prostej płyty, która nie jest zbyt atrakcyjną konstrukcją. W takim przypadku zakup pergoli ogrodowej jest dobrym pomysłem, dzięki któremu taras może prezentować się znacznie lepiej i jednocześnie stać się prawdziwą ozdobą budynku. Warianty kolorystyczne oraz mnogość wzorów konstrukcyjnych powoduje, że pergole tarasowe pasują do nowoczesnych jak i klasycznych domów jednocześnie wzbogacając ich otoczenie i otwierając je na naturę dookoła. Wykonywane są z takich materiałów jak metal, aluminium tworzywa sztuczne, tkaniny oraz drewno. Odpowiednio dobrany dach pergoli, który pasować będzie do stylistyki, w której zaprojektowany został dom sprawia, że całość wygląda spójnie i elegancko.

pergole-tarasowe-pergola-wolnostojaca-nesling-ogrodosfera

Pergola tarasowa firmy Nesling fot. Ogrodosfera.pl

Większy komfort wypoczywania niezależnie od warunków atmosferycznych

Pergola tarasowa pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Dzięki niej możemy ochronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem w czasie wypoczynku na zewnątrz. Co więcej, pergola może również zmniejszyć nasłonecznienie a tym samym nagrzewania się wnętrz budynku.
Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na pergolę, która wyposażona jest w boczne ściany doskonale sprawdzi się ona również jako ochrona przed wiatrem i deszczem. W naszym kraju, gdzie pogoda bywa naprawdę kapryśna jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Łatwość stworzenia eleganckiej przestrzeni wypoczynkowej

Pergola ogrodowa może nie tylko chronić przed deszczem i nasłonecznieniem nas, ale również meble ogrodowe, które chcemy umieścić na tarasie. Dzięki temu zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowe staje się znacznie łatwiejsze. Dodatkowo możemy zadbać o wykorzystanie jej do montażu różnego rodzaju elementów dekoracyjnych na tarasie, takich jak np. ozdobne girlandy czy oświetlenie.

cedrowa-pergola-do-ogrodu-3-65-x-3-05-m-ogrodosfera

Cedrowa pergola firmy backyard fot. Ogrodosfera.pl

Gratka dla miłośników ogrodnictwa

Pergola tarasowa jest też doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią otaczać się zielenią i chętnie zajmują się pielęgnacją roślin. Może stać się bowiem dla nich naturalną drabinką. W tej roli sprawdzają się w szczególności pergole tarasowe z bocznymi, drewnianymi ścianami. Stanowią doskonałą podporę dla bluszczu i winorośl, która prezentuje się niezwykle efektownie. To jednak nie wszystko. Na pergolach takich możemy również zawiesić różnorodne doniczki z kwiatami, dzięki czemu taras stanie się jeszcze piękniejszym miejscem.

Podsumowując, montaż pergoli tarasowej jest dobrym pomysłem, dzięki któremu możemy zapewnić sobie nie tylko optymalne warunki w czasie wypoczynku na świeżym powietrzu, ale również sprawić, że nasz dom będzie prezentował się atrakcyjnie. Nie dziwi więc fakt, że na zakup pergoli decyduje się coraz więcej osób.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *