zdjęcie namiotu teepee w bezchmurną noc w lesie

Zabawa bez końca – oryginalne namioty dziecięce do domu i ogrodu

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Okres wakacyjny sprzyja zastanawianiu się nad interesującymi zabawkami dla naszych pociech. Nie zawsze mamy możliwość zapewnienia dzieciom długiego, wakacyjnego wyjazdu i szukamy wówczas ciekawego zajęcia dla dzieci w domu. Spędzanie czasu w domowej atmosferze wcale nie musi kojarzyć się z nudą. Pomagają w tym rozmaite, oryginalne zabawki i akcesoria szeroko obecnie dostępne na rynku.


Aranżacyjne urozmaicenie pokoju dziecięcego plus świetna zabawa

Świetnym pomysłem na wyśmienitą zabawę dla dzieci są pokojowe namioty dziecięce. Występują one w rozmaitych wzorach oraz rozmiarach i w różnorodnej kolorystyce. Oprócz zapewnienia dzieciom kreatywnej zabawy tego typu namioty mogą stanowić również inspirujący element wnętrzarski, a ich pojawienie się zapewni pożądane aranżacyjne odświeżenie pomieszczenia.

Najbardziej poszukiwanymi przez rodziców są namioty tipi w stylu indiańskim o stonowanych, pastelowych barwach, które udekorowane miękkimi poduszkami i kocami stanowić będą tajemnicze miejsce zabaw dla naszych maluchów. Tego typu namioty dziecięce idealnie wkomponują się w każdy pokoik dziecięcy i będą niewątpliwie cieszyć oko dorosłych. Dzieci natomiast ubóstwiają żywe, mocne kolory i różnorodność.

W takich przypadkach na ratunek przychodzą wielobarwne namioty z wizerunkiem postaci z bajek wzorowane na przykład na zamki rycerskie, karety, pojazdy, czy też domki wróżek. Furorę robią także wielofunkcyjne namioty-jaskinie z pikowaną, ocieplaną podłogą do zastosowania również w formie ochronnej na łóżku.


Atrakcyjna dla dzieci odmiana w przydomowym ogródku

Przydomowy ogródek zachwyca zwykle większą powierzchnią do zabawy i z tego względu można nieco poszaleć jeśli chodzi o gabaryty namiotów dla dzieci. Nasze pociechy kochają w zabawie żywioł, nieprzewidywalność i magię. Te wszystkie cechy łączą w sobie wieloczęściowe namioty dziecięce pełniące rolę tajemniczego, ogrodowego placu zabaw. Zestaw taki składa się na przykład z namiotu tipi, igloo, domku oraz łączących ich tuneli.

Tego typu namioty rozwijają w dzieciach zdolności interpersonalne, zachęcają do odrywania w zabawie różnych ról, uczą pomysłowości i wpływają znacząco na rozwój wyobraźni. Świetnym pomysłem jest urozmaicenie namiotu kolorowymi, plastikowymi piłeczkami.

Niezwykle interesującą opcją na wakacyjny prezent dla dziecka do ogrodu są namioty dziecięce w formie solidnych, przeciwdeszczowych pawilonów. Namioty takie wyposażone dodatkowo w stolik, krzesełka, kuchnię dla dzieci oraz plastikowe naczynia, garnki i sztućce sprawią, że zabawa naszych podopiecznych po prostu nie będzie miała końca.


Dodaj komentarz