ręczny młynek do kawy

Jaki ręczny młynek do kawy wybrać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kawa to napój popularny na całym świecie. Historia kawy sięga czasów I wieku p.n.e., kiedy to w Etiopii owoce kawowca spożywano z dodatkiem masła i soli. Wtedy jeszcze nie uprawiano kawy, ale zbierano z dziko rosnących krzewów kawowych.

Natomiast gorący napój kawowy zaczął być przyrządzany dopiero w XV wieku w Arabii Saudyjskiej. Tak rozpoczęła się wiekowa podróż kulturowa parzenia tego czarnego i aromatycznego napoju. Na początku ekspertami w tej dziedzinie były kraje arabskie, a potem sława napoju kawowego i sztuki jego parzenia rozniosła się po Europie.


Smak dobrej kawy

Świat goni do przodu i wiele wynalazków, bez których nie mogli się obejść nasi przodkowie dawno odeszła do lamusa. Ale są też takie, które przeżywają swoisty renesans. Tak też się stało z procesem parzenia kawy. Obecnie dostępne gotowe przetworzone i zmielone ziarna oraz elektryczne ekspresy wyparły dawne młynki do kawy. Niemniej jednak zautomatyzowany proces parzenia tego czarnego napoju nie gwarantuje tak dobrego smaku i aromatu, jaki pijali nasi przodkowie.

Niestety kawa przetworzona i zmielona traci swoje wartości smakowe i właściwości. Bardziej przypomina napój kawowy niż prawdziwą kawę. I nie ma tu znaczenia jej jakość i rodzaj, bo praktycznie każda kawa z ekspresu czy rozpuszczalna smakuje tak samo. Wynika to z tego, że jej potencjał smakowy dawno się ulotnił i to, co otrzymujemy w postaci szybkiego naparu, nie ma nic wspólnego z tym, co producent zawarł na etykiecie.

Koneserzy dobrej kawy wiedzą o tym, że ta prawdziwa, aromatyczna i wartościowa może być tylko świeżo zmielona w ręcznym młynku do kawy. Taka kawa ma swoją moc, pełny smak prażonego ziarna i ten swoisty aromat, wypełniający całą przestrzeń.


Dlaczego ręczne młynki do kawy?

Zapachu świeżo zmielonej kawy nie da się porównać z tym po otworzeniu paczki mielonej kawy z supermarketu. Podczas procesu mielenia uwalniają się tysiące subtelnych olejków eterycznych, które niestety szybko się ulatniają. Najwięcej ich uwalnia się podczas powolnego miażdżenia ziaren w żarnach.
W tym wypadku najbardziej cenione są młynki ręczne do kawy z żarnami ceramicznymi, które nie wpływają na smak kawy. Tego typu produkty dostępne są w sklepie Konesso. Tutaj znajdziecie Państwo wysokiej jakości młynki do ręcznego mielenia kawy w nowoczesnym, jak i klasycznym designie.

Nasze ręczne młynki do kawy to piękny element dekoracyjny kuchni, a także doskonały prezent, który zadowoli najbardziej wymagającego kawosza.


 

 

Dodaj komentarz