żywe wnętrza

Jak stworzyć żywe i niepowtarzalne wnętrza w naszym domu?

Artykuł zaktualizowany 22 grudnia 2021


Wnętrza pełne radości, dynamizmu, słońca i tego co nazywamy szeroko pojętym życiem to doskonałe rozwiązania dla młodych i operatywnych ludzi. Ale nie tylko. Każdy z nas może przyjąć to na swój indywidualny sposób. Dlatego pojęcie ożywienia naszego wnętrza ma dość szerokie zastosowanie i przejawia się w wielu aspektach.


Kolory i barwy

To pierwsze charakterystyczne cechy żywego wnętrza. Zawsze jasne i ogniste barwy takie jak pomarańcza, żółć czy czerwień dodadzą energii i dynamizmu. Dlatego tak bardzo są teraz na topie, szczególnie w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach młodych ludzi.


Zdjęcia i obrazy na ścianie

Niewątpliwie obrazy zawsze podkreślały i nadawały charakter naszemu wnętrzu. Ich dodatek w naszym pomieszczeniu stanowi tzw. Kropkę nad „i” w aranżacji. Szczególnie pejzaże i elementy florystyczne w ciekawej oprawie doskonale prezentują się w naszym M.
Wspólne rodzinne zdjęcie doda optymizmu i indywidualności naszemu salonowi. No bo któż by miał taki sam podobny obraz u siebie ?


Szkło hartowane

Elementy i detale szklane to przede wszystkim lekkość konstrukcji naszego wnętrza. Ponadto dodają optycznego wrażenia przestrzeni i większej powierzchni. Ich atutem jest też światło. Przez szklane ściany, luksfery czy drzwi wpada dużo więcej światła, dzięki czemu nasze pomieszczenia wydaja się mniej ponure. Doskonale wpisują się w awangardowe wnętrza naszych nowoczesnych mieszkań.


Udekoruj osobiste cztery kąty

Jeszcze kilkanaście lat temu na hasło tapety, oczami wyobraźni widzieliśmy jednolite i monotonne kolorowe ozdobniki ścian czy też, co gorsza morderczą utarczkę z nimi w trakcie pokojowych wnętrza, remontów. Dlatego przez jakiś okres czasu tego typu dekoracje przestały być trendy w naszych wnętrzach, a zastąpiły je pastelowe jednolicie pomalowane ściany. Teraz przeżywają one drugi swój renesans. Nowoczesne technologie wytwarzania tapet i fototapet pozwalają na łatwe i proste udekorowanie naszych ścian w oryginalny osobliwy sposób. I wcale nie muszą być monotonne w swoim wydaniu. Współczesne wzornictwo umożliwia tworzenie żywych i niepowtarzalnych obrazów o różnej wielkości.

Dzięki tym technikom możemy wydrukować i nakleić praktycznie wszystko co nam się spodoba i wpadnie w nasze oko. Wraz z przeniesieniem naszego życia na płaszczyznę komputerową pragniemy przystosowywać widok do własnych upodobań i naturalnie w tym wypadku stosujemy tapety.

W asortymencie każdego sprzedawcy mamy kilka wersji fototapet, niemniej jednak globalna sieć to miejsce gdzie do wyboru mamy tysiące, o ile nie miliony szablonów, kolorów, zdjęć naszych ukochanych osobowości filmowych, muzycznych lub naszych czworonożnych pupili. Każdy zapewne znajdzie coś co przyciągnie jego uwagę. Tapety są urozmaiceniem ciemnej powszedniej rzeczywistości, głównie dla osób spędzających w domu dużą ilość godzin ale i nie tylko pamiętamy też o tych co są w pracy. Fototapeta z ciekawym medytacyjnym obrazem, chociaż na sekundę odłączyć myśli od natłoku nudnych zajęć.


 

Dodaj komentarz