przeprowadzka

Przeprowadzka – jak to zrobić?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Rozważne i właściwe planowanie jest kluczem do sukcesu. W przypadku przeprowadzki, wczesne jej zaplanowanie, pozwoli uniknąć wielu przykrych zdarzeń, niepotrzebnych nerwów oraz chaosu. Dzięki temu wszystkie spakowane przedmioty odnajdziemy bardzo łatwo i wyrobimy się w terminie. Co zrobić aby nasza przeprowadzka była sprawna tania i bezpieczna ?


Co na początek przeprowadzki?

Niestety każda przeprowadzka zajmuje kilka dni, a przy tym nawet dobrze zaplanowane przeniesienie może przynieść jakieś nieoczekiwanie niespodzianki. Dlatego na początek dodajmy sobie co najmniej jeden dzień więcej na nieprzewidziane wypadki. Kolejnym etapem to przygotowanie sobie listy z terminem przeprowadzki, adresami i numerami telefonów firm zajmujących się transportem mebli oraz osób, które nam ewentualnie mogą pomóc oraz listę zadań, które musimy wykonać.


Jak się spakować, aby nie zwariować?

Przeprowadzka jest idealnym momentem na uporządkowanie rzeczy i głębsze zastanowienie się co chcemy zabrać do nowego domu. Wiedząc już co weźmiemy, a co wyrzucimy możemy zacząć kompletować kartony i inne opakowania potrzebne do przewiezienia rzeczy.
Pomocne wskazówki przy pakowaniu:

 • opisz szczegółowo kartony;
 • nie wkładaj do jednego opakowania wielu ciężkich przedmiotów;
 • kruche przedmioty zabezpieczamy dodatkowo np. folią;
 • sprzęt RTV przewozimy w oryginalnych opakowaniach;
 • odzież, pościel, koce najlepiej pakować w worki;
 • nie pakuj do kartonu rzeczy potrzebnych pod ręką,

Jaka firma transportowa?

W Internecie lub w gazecie znajdziesz oferty różnych przewoźników, którzy mogą zaoferować pomoc przy przewiezieniu twojego dobytku. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej:
Zobacz opinie innych o danej firmie

 • jakim zapleczem samochodowym dysponuje firm;
 • koszt usługi- zazwyczaj przedstawiciel przewoźnika powinien ustalić zakres prac i na tej podstawie wycenić usługę;
 • czy w koszt usługi wliczone jest wniesienie i montaż mebli;
 • czy firma zajmuje się również utylizacją starych sprzętów np. AGD;
 • czy przewoźnik posiada certyfikaty i ubezpieczenia w razie uszkodzenia lub nieszczęśliwego wypadku podczas transportu.

Firma przeprowadzkowa powinna mieć wykupione OC w transporcie. Ochrona obejmuje odpowiedzialność za uszkodzenie lub utratę przedmiotów, spowodowanych winą przewoźnika. Dodatkowym atutem jest ubezpieczenie ALLRISK jako zabezpieczenie na wypadek kradzieży.

Na koniec zwróćmy szczególną uwagę na tanie oferty przeprowadzek, oferowane przez niektóre firmy transportowe. Zazwyczaj taka firma może oferować tylko sama usługę transportu. Przy okazji nie posiada ludzi, którzy by pomogli wnieść sprzęty nawet za dodatkową opłatą. Często też zdarza się że samochód transportowy nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Więc abyśmy nie byli niemiło zaskoczenie warto wypytać się o wszystko i wraz z przewoźnikiem dokładnie zaplanować całą akcję.


 

Dodaj komentarz