wideodomofon i domofon

Jak działa domofon i wideodomofon?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


W domu, mieszkaniu, czy też w każdym miejscu pracy bardzo istotne są zabezpieczenia chroniące mieszkańców lub pracowników. Jeśli obawiasz się, że ktoś niepowołany mógłby wtargnąć na Twój teren, zadbaj o solidne systemy bezpieczeństwa. Najpopularniejsze to zdecydowanie domofony oraz wideodomofony, które pozwolą Ci na sprawdzenie, kto chce Cię odwiedzić.

Domofon, jak i wideodomofon to dzisiaj element standardowego wyposażenia praktycznie każdego mieszkania i wielu domów. Jest to naprawdę ogromne udogodnienie, ponieważ umożliwia usłyszenie lub nawet zobaczenie osoby, która chce wejść do obiektu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Oczywiście domofon jest tańszą alternatywą, jednak wideodomofon pozwala na większą kontrolę. Poznaj możliwości obu tych urządzeń i zdecyduj sam. Zapraszamy do lektury.


Domofon i jego funkcje

Chociaż jeszcze dwadzieścia lat temu domofony dostępne były jedynie w nowych budynkach, dzisiaj są już nieodłącznym elementem praktycznie każdego bloku, biura, domu, czy przedsiębiorstwa.

Rynek systemów zabezpieczeń budynków oferuje dwa rodzaje domofonów:

– simplex – Ty usłyszysz osobę dzwoniącą, ale ona nie usłyszy Ciebie, ponieważ system działa w jedną stronę,

– duplex – tu system działa w dwie strony, dlatego dwie osoby mogą ze sobą rozmawiać bez problemu.

Zanim zainstalujesz system domofonowy w swoim domu, musisz zainwestować w kilka niezbędnych elementów. Jednym z nich jest unifon, który umieszczany jest wewnątrz budynku. Kolejny to bramofon – instalowany przy drzwiach lub bramie. Następnie musisz kupić również zamek elektromagnetyczny, który otwiera drzwi lub bramę oraz zasilacz, a także okablowanie, dzięki którym domofon będzie mógł swobodnie działać.


Wideodomofon – czym się charakteryzuje?

Wideodomofon to zdecydowanie bardziej zaawansowane urządzenie, stąd też jego wyższa cena. Daje również większe poczucie bezpieczeństwa, dzięki temu, że ma wbudowaną kamerę, pozwalającą na zobaczenie osoby, z którą rozmawiamy. Sygnał utrzymuje się na długości 100 metrów i chociaż na początku z tego powodu system wideodomofonowy umieszczany był jedynie tylko w domach jednorodzinnych, dzisiaj coraz częściej można go spotkać również w blokach.

Jeśli planujesz wprowadzenie właśnie takiego rozwiązania, skorzystaj z oferty sprawdzonych producentów. Dzięki temu otrzymasz niezawodny i pewny system z wieloletnią gwarancją. Zajrzyj do sklepu internetowego Montersi.pl, gdzie znajdziesz bogaty wybór domofonów i wideodomofonów: https://www.montersi.pl/domofony-i-wideodomofony Sprawdź już dziś.


 

Dodaj komentarz