szafa łazienkowa wisząca

Szafka łazienkowa wisząca – jaką wybrać?

Artykuł zaktualizowany 15 listopada 2021


W tym roku nasze łazienki będą pełne naturalnych materiałów, luksusowych wykończeń i kolorów! Choć biel nie odpuszcza i nadal króluje wśród projektów, coraz częściej pojawia się w towarzystwie innych barw. Jak w tym zamieszaniu odnajdują się szafki łazienkowe? Jakie meble do łazienki wybrać i na co zwracać uwagę?


Szafka wisząca do łazienki vs szafka stojąca do łazienki

Meble łazienkowe, tak jak i reszta wyposażenia łazienki, podlegają zmieniającym się trendom. Kiedy na ścianach szaleją wzory, od geometrycznych, przez imitacje marmuru czy lastryko aż po kwiatowe inspiracje, szafki łazienkowe muszą zachować spokój i wprowadzić do pomieszczenia pewien ład. Dlatego nadal sięgamy po szafki do łazienki o prostym, minimalistycznym designie. Ulubione kolory mebli do łazienki to zarówno biel, beże czy szarości, ale także naturalne drewno. Dla tych, którzy nie boją się bardziej ekstrawaganckich wykończeń, proponujemy pastele. Pamiętajmy, że kolorem roku Pantone jest karmelowy spiced honey – wyjaśnia specjalista VivaldiMeble.pl.

Ale meble łazienkowe to nie tylko kwestia koloru, ale przede wszystkim funkcjonalności. Łazienka to niewielkie pomieszczenie, które musi wiele pomieścić i spełnić szereg funkcji dla całej rodziny. Jedną z kwestii do rozważenia jest wybór pomiędzy szafkami łazienkowymi wiszącymi, a szafkami stojącymi. Szafki wiszące pozwalają zagospodarować całą przestrzeń ścian (np. nad pralką albo umywalką), natomiast szafki stojące są zdecydowanie bardziej mobilne i mogą być przestawiane z miejsca na miejsce.

Z powodu coraz mniejszych metraży, także łazienek, rozwiązania szuka się w łączeniu funkcjonalności różnych przedmiotów w jeden. – Szafka z lustrem nie była do tej pory zbyt popularna w Polsce. Nad umywalką umieszczaliśmy zwykle lustro. Ze względu na niską popularność, trudno było znaleźć coś interesującego. Jednakże obecnie popularność szafek łazienkowych z lustrem wzrasta. Pozwalają na zachowanie potrzebnego w łazience lustra, ale dodatkowo oferują kolejną przestrzeń do przechowywania – dodaje specjalista VivaldiMeble.pl.


Szafka łazienkowa z lustrem – funkcjonalny mebel łazienkowy

Jak wspomnieliśmy, szafka z lustrem to praktyczny element wyposażenia łazienki. Szafka łazienkowa z lustrem pełni bowiem funkcję lustra, ale dostarcza dodatkowej przestrzeni na przechowywanie. Z powodu wysokości, na jakiej jest umieszczona, lustro łazienkowe z szafką jest bezpiecznym miejscem na trzymanie chociażby leków. Zawieszona zbyt wysoko, aby mogło sięgnąć do niej dziecko, szafka z lustrem do łazienki może służyć także do trzymania środków chemicznych do prania czy sprzątania.

Ale szafki łazienkowe z lustrem mogą być także świetną dekoracją łazienki. Wystarczy wybrać model z diodami LED. Szafka łazienkowa z lustrem i oświetleniem LED doda całości nowoczesnego wydźwięku, a my, dzięki zmianie barwy światła, będziemy mogli odpowiednio nastrajać wnętrze.


Szafka wisząca pod umywalkę – co jest ważne?

Wśród szafek łazienkowych wiszących, obok szafki z lustrem, popularnością cieszą się także szafki wiszące pod umywalkę. Taka szafka do łazienki to właściwie konieczny element wyposażenia – pozwala na wygodne użytkowanie umieszczonej na szafce łazienkowej umywalki, ale stwarza także miejsca dla naszych przedmiotów – i to na dwa sposoby. Szafka wisząca pod umywalkę pozwala oczywiście na trzymanie rzeczy wewnątrz mebla łazienkowego – ukryte przed czujnym okiem gości i dzieci. Ale jakże często ustawiamy przedmioty pierwszej potrzeby tuż przy umywalce, na szafce łazienkowej. Dlatego im szersza i dłuższa taka szafka wisząca do łazienki, tym więcej miejsca obok umywalki. Chociaż nie wszyscy lubią organizować przestrzeń wokół umywalki w ten sposób. Wtedy być może lepsza byłaby półka zamontowana osobno obok umywalki lub nad nią.

Wybierając meble łazienkowe trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii – kolor, materiał (i jego odporność na wysoką wilgotność powietrza i kontakt z wodą), sposób mocowania, liczbę szuflad i przegródek, ogólną powierzchnię przechowywania, rozmieszczenie… Jest tego wiele! Być może za pomocą odpowiednio dobranych szafki łazienkowej z lustrem i szafki wiszącej pod umywalkę uda się stworzyć niezwykle praktyczny łazienkowy duet!

Dodaj komentarz