zdjęcia kobiety leżącej w wannie z hydromasażem

Kabina prysznicowa z hydromasażem – czy warto ją wybrać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


O korzystnym działaniu wody na ciało i samopoczucie nie trzeba nikogo przekonywać – doskonale odpręża i niweluje oznaki zmęczenia. Szczególne właściwości wykazuje masaż wodny, z którego można korzystać nie tylko podczas profesjonalnych zabiegów, ale i we własnym domu.


Odrobina luksusu dla każdego

Z dobrodziejstwa wanien z hydromasażem mogą korzystać wszyscy bez względu na wiek. Liczne zalety wodnego masażu sprawiły, że nie jest już to rozwiązanie zarezerwowane wyłącznie dla ośrodków odnowy biologicznej czy rehabilitacyjnych.  Nie każdy dysponuje miejscem w swoim domu na wstawienie przestronnej wanny mogącej pomieścić kilka osób, dlatego producenci wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, oferując dużo mniejsze modele, a nawet specjalne kabiny prysznicowe z hydromasażem, które można zamontować na ścianie lub w rogu.

Panele świetnie sprawdzą się w niewielkich łazienkach, a dzięki temu, że stale poszerza się ich funkcje, można cieszyć się podobnym efektem, jak w przypadku wanien z hydromasażem. W wielu domach króluje wanna i prysznic w jednym, co stanowi kompromis między tymi dwoma rozwiązaniami. Zamontowana deszczownica, boczne dysze i wylewki kaskadowe zapewniają relaks na najwyższym poziomie.


Zalety hydromasażu

Masaż wodny to doskonały sposób na pozbycie się napięcia nerwowego, dlatego chętnie korzystają z  niego osoby, które każdego dnia poddawane są stresującym sytuacjom. Delikatny masaż poprawi nastrój i zapewni lepszy sen. Wskazany jest także tym, którzy większość dnia spędzają w pozycji siedzącej, ponieważ wspomaga pozbycie się bólu pleców i ramion. Warto pokreślić także korzystne działanie hydromasażu na nasz wygląd – dzięki niemu skóra jest lepiej ukrwiona i szybciej można pozbyć się tkanki tłuszczowej.


Nie tylko masaż

Producenci wanien i kabin prysznicowych z hydromasażem prześcigają się w dostarczaniu nowatorskich rozwiązań, które jeszcze bardziej odpowiedzą na potrzeby współczesnych konsumentów. Z tego względu nowoczesne modele najczęściej wyposażone są w dodatkowe funkcje, do których należą m.in. możliwość słuchania muzyki dzięki bezprzewodowemu systemowi audio i wodoodpornym głośnikom, LED-owe źródła światła czy opcja zapamiętywania spersonalizowanych ustawień.


 

Dodaj komentarz