wnetrze kuchni

Jak wybrać idealny hoker? Rodzaje, aranżacje i zakup tego rodzaju mebli

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Hokery są coraz bardziej popularne w naszych domach. Idealnie sprawdzają się w kuchniach otwartych na salon, które odgrodzone są często wyspą bądź półwyspem kuchennym. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie hokera!


Rodzaje hokerów do kuchni i nie tylko

Na rynku obecnie mamy 2 modele hokerów:

  • Z oparciem lub bez – hokery bez oparcia są bardziej klimatyczne, sprawdzają się idealnie, kiedy chcemy wprowadzić do swojego domu barowy klimat. Dodatkowo są one mniejsze, więc lepiej sprawdzą się w ciasnych kuchniach. Hokery z oparciem są za to bardziej wygodne, pozwalają spędzić nam przy stole więcej czasu, nie narażając się przy tym na ból pleców.
  • Hokery na jednej bądź trzech nogach, oraz na stelażu – Hokery na jednej nodze zajmują najmniej miejsca, hokery na trzech nogach bądź stelażu są bardziej zbliżone do krzeseł, dodatkowo łatwiej się one przesuwają.

Wybór hokera – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wysokość barku lub wyspy, przy których hokery będą stały. Przydatne mogą tu być stołki, które mają możliwość regulowania wysokości. Dzięki temu zapewnimy odpowiedni komfort, oraz możliwość zmiany wysokości pod daną osobę.

Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest siedzisko. Hokery narażone są na kontakt z żywnością, a więc ważne jest, abyśmy mieli możliwość utrzymania ich w odpowiedniej czystości.

Wybór hokerów zależy również od tego jaką funkcję mają pełnić. Jeśli mają służyć do codziennego korzystania, warto zainteresować się modelem z oparciem oraz podłokietnikami. W przypadku sporadycznego korzystania idealnie sprawdzą się bardziej designerskie modele z twardym siedziskiem. Świetnym rozwiązaniem może być również hoker z kołatką (zob. https://jardex.com.pl/meble/krzesla/hokery-i-krzesla-barowe), który perfekcyjnie wkomponuje się w nowoczesny wystrój twojego salonu bądź kuchni.

hokery

Zakres cen hokerów i krzeseł barowych

Ceny stołków barowych mogą sporo różnić się między sobą. Najtańsze z pewnością są hokery na jednej nodze. Najprostsze modele możemy znaleźć już w granicach 100 zł za sztukę. Nieco więcej, bo około 200 zł, kosztować mogą tańsze modele hokerów na 3 nogach bądź na stelażu.

Ceny hokerów różnią się w zależności od marki oraz użytych do produkcji materiałów. Za stołki najwyższej jakości jak hoker z kołatką czy hokery designerskie będziemy musieli zapłacić większe kwoty.

Hokery to idealne zwieńczenie nowoczesnego salonu oraz kuchni. Dzięki swojej niebanalności oraz niecodziennemu wyglądowi z pewnością zrobią wrażenie na twojej rodzinie, oraz znajomych. Jeśli twoje mieszkanie spełnia odpowiednie warunki, warto się nimi zainteresować!

Dodaj komentarz