pokoj-chlopca

Pokój dla chłopaka – jak wybrać idealne meble?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Każdy rodzic wie, jak skomplikowanym procesem jest urządzanie pokoju dla chłopaka. Gust pociech zmienia się tak szybko, że nawet najbardziej zaangażowanym dorosłym trudno nadążyć za kolejnymi ich pomysłami. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiednich mebli dla chłopca. Takich, które na pewno się nie znudzą.


Minimalizm form w pokoju dla chłopaka

Wybierając meble dla chłopca, warto skupić się na prostej, uniwersalnej formie. Zbyt skomplikowane wzory sprawią, że zestaw szybko straci na aktualności. A to w świecie najmłodszych bardzo częste. Zestawy powinny więc być nieskomplikowane w kształtach i łatwo dopasowywać się do przestrzeni. O unikalność można zadbać w inny sposób – dobierając do nich różne, ciekawe kolory. Fronty szaf czy szuflad, ciekawe dodatki – to ich zadaniem jest ożywienie dziecięcego królestwa. Należy znaleźć więc takie meble, których fronty będzie można bez problemu przemalować. Pokój dla chłopaka może wtedy przeobrażać się wraz ze zmieniającym się gustem młodego człowieka.


Komfort użytkowania

Idealne meble dla chłopca mają nie tylko zdobić, ale też ułatwiać życie. Wybierając odpowiednie wyposażenie należy pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na dopasowanie do konkretnych potrzeb. Każdemu dziecku przydadzą się nowoczesne zawiasy z samodomykiem, które – wyhamowując drzwi i domykając je cicho i delikatnie – oszczędzą całej rodzinie bolesnych pobudek. Przydatna jest też inwestycja w meble z cichymi prowadnicami kulkowymi, które poprawią komfort użytkowania upłynniając otwieranie szuflad i zabezpieczając je przed trzaskaniem.


Grunt to bezpieczeństwo

Jeśli elementy wyposażenia mają służyć dłużej niż jeden sezon, powinny być stworzone z dobrej jakości materiałów – przykładem mogą być meble oferowane przez Elies. Takich, które przetrwają całe lata i będą bezpieczne dla pociech. Wykonane z grubych płyt umocowanych śrubami, nie gwoździami, zapewnią wszystkim rodzicom spokój. Przed zakupem trzeba też upewnić się, że nie będą się chwiały, że są dobrze wyważone i stabilne.

Meble dla chłopca nie mogą mieć ostrych krawędzi. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, czy zostały one odpowiednio zaokrąglone. Cenne jest również użycie przed producenta bezzapachowych lakierów i farb, które będą dla dzieci gwarantem bezpieczeństwa.

zestaw-mebli-dla-chlopca


Spełnić dziecięce marzenia

Po zwróceniu uwagi na wszystkie te wskaźniki, upewnieniu się, że sprzęty, które wybieramy są komfortowe w użytkowaniu i wykonane z najlepszej jakości materiałów, należy skupić się na tym, czego chcą nasze dzieci. Meble dla chłopca powinny przyczynić się do zrealizowania jego marzeń o najlepszym pokoju dla chłopaka. To tutaj przecież będzie jego królestwo. Tutaj będzie się uczyć, bawić, spędzać wolny czas. I to on powinien mieć ostatnie słowo przy wyborze idealnego dla siebie zestawu. Takiego, który będzie zmieniał się wraz z nim.


 

Dodaj komentarz