mężczyzna stoi przy biurku

Dlaczego warto wybrać biurko regulowane?

Artykuł zaktualizowany 21 listopada 2019


Do wyposażenia pokoju zalicza się m.in. biurka komputerowe, które służą do nauki, pracy oraz rozrywki. Ich wybór jest niezwykle istotny, ponieważ długotrwałe siedzenie przy źle dopasowanym meblu ma niekorzystny wpływ na zdrowie.

Doskonałe rozwiązanie stanowi ergonomiczne biurko z regulacją wysokości. Dlaczego warto wybrać biurko regulowane?


Biurka z możliwością regulacji – dlaczego warto je wybrać?

Siedzący tryb życia ma negatywny wpływ na zdrowie. Może być przyczyną wielu schorzeń i chorób. Niestety wyeliminowanie siedzenia jest niemożliwie, zwłaszcza gdy praca wymaga siedzenia przy biurku.

Z pomocą przychodzi biurko z regulacją wysokości blatu. Umożliwia pracę w pozycji siedzącej i stojącej. Pozwala dopasować wysokość blatu do wzrostu, jednocześnie odciążając kręgosłup.

To innowacyjne rozwiązanie cieszy się coraz większa popularnością, ze względu na:

  • Funkcjonalność,
  • Ergonomiczność,
  • Możliwość dopasowania blatu do indywidualnych potrzeb,
  • Maksymalny komfort podczas nauki, pracy czy rozrywki.

Dla kogo przeznaczone są biurka z możliwością regulacji wysokości?

1.Biurka dla dzieci

Meble przeznaczone dla najmłodszych, wyróżniają się przede wszystkim designem i kolorystyką. Modele regulowane rosną wraz z dzieckiem. Gdy malec podrośnie, można je podwyższyć i dostosować do wzrostu dziecka bez konieczności kupowania nowego biurka.

2.Biurka dla dorosłych

Są to biurka, które mają standardowe lub większe wymiary, dedykowane dla młodzieży oraz dorosłych. Dostępne są z niewielką regulacją, Dostępne są biurka z niewielką regulacją oraz modele umożliwiające pracę na stojąco.

3.Biurko do pracy na stojąco

Modele łączą sobie możliwość pracy w pozycji siedzącej i stojącej. Zazwyczaj mają one regulację od co najmniej 72 cm do aż 120 cm.

Dzięki temu zarówno osoby niższe, jak i wyższe mogą dostosować wysokość blatu do swojego wzrostu, a tym samym przyjąć odpowiednią postawę.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze biurek?

Na rynku można znaleźć wiele regulowanych modeli, które są zróżnicowane pod wieloma względami.

Aby wybrać odpowiednie biurko regulowane, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów i detali:

  • rozmiar biurka – upewnij się, że rozmiary mebla pozwolą umieścić go w miejscu, w którym ma docelowo stać
  • typ biurka – przed zakupem należy określić czy ma to być np. biurko do pracy na stojąco czy dla dzieci. W ten sposób zawęzisz pole wyszukiwania.
  • sposób regulacji – na rynku dostępne są modele z regulacją mechaniczną, za pomocą korbki lub pokrętła, które są tańsze i niezależne od źródła zasilania. Inna opcja to modele elektryczne.
  • zakres regulacji – w przypadku modelu przeznaczonego dla dzieci, blat będzie niższy niż przy tym dla dorosłych. Biurka dla dorosłych również mają różny zakres regulacji. Dostosowuje się go do wzrostu i kwestii czy praca będzie wykonywana na stojąco. design biurka – estetyka odgrywa również ważną rolę. Wybierz model, który będzie komponował się z pomieszczeniem, w którym będzie stał.
  • cena – zanim wybierzesz biurko, ustal budżet, jaki możesz przeznaczyć na jego zakup. Na rynku są dostępne modele od kilku set złotych do kilkunastu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *