pies spi w legowisku

Legowisko dla psa – zadbaj o swojego pupila

Artykuł zaktualizowany 15 czerwca 2020


Chcesz mieć psa lub w Twoim domu jest już czworonogi członek rodziny? W takim razie jesteś za niego odpowiedzialny. Dlaczego? Ponieważ pies nie jest w stanie samodzielnie iść do sklepu i kupić dla siebie wyposażenia, by móc komfortowo i bezpiecznie korzystać z życia.

Musisz zatem zapewnić mu takie elementy jak: transporter, karma, smycz, obroża lub szelki i legowisko dla psa. Dziś skupimy się zatem na tym ostatnim, by każdy wiedział, czym kierować się podczas podejmowania decyzji zakupowej. To wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać.


Jak powinno być wykonane legowisko dla psa? Jaki rozmiar wybrać i gdzie szukać odpowiedniego? Czy warto szukać dodatków do legowisk? Nie marnuj czasu i nie ryzykuj, że w sklepach sprzedawcy naciągną Cię na akcesoria, których nie potrzebujesz lub że zapomnisz o istotnych komponentach.

Materiały i rozmiar legowiska

Większość z nas wybiera najtańsze legowisko dla psa. Czy to źle? Oczywiście, że nie. W wielu sytuacjach psy nie potrzebują specjalnych i prestiżowych legowisk, ponieważ i tak kładziemy w nich dodatki typu koc lub mata, więc nawet jeżeli produkt jest stosunkowo tani, nie oznacza to wcale, że będzie niezadowalający. Nie warto jednak kupować najtańszych propozycji, ponieważ zazwyczaj w ich przypadku nie mamy informacji w kwestii wykorzystanych materiałów, a jak wiadomo, kiepskiej jakości lakiery, farby lub tworzywa sztuczne mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia pupila. Tanie alternatywy mogą także nie wytrzymać przez zadowalająco długi czas, ponieważ ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Średniej klasy produkty wykonane są natomiast z rozsądnie dopasowanych tkanin i grubych szwów, dlatego są najlepszą opcją dla klientów, którzy nie szukają prestiżowych i luksusowych akcesoriów.

Akcesoria do legowiska – o co warto zadbać?

Co warto od razu nabyć, gdy kupujemy legowisko dla psa? Oczywiście kot i matę, które zostaną położone w legowisku, by psu było miękko i przyjemnie. Większość czworonogów w okresie zimowym lubi wchodzić pod koc, który dodatkowo grzeje je i izoluje przed chłodem, więc zawsze powinien być on dla nich dostępny. Na lato, gdy temperatury zaczynają przekraczać komfortową granicę, należy wyposażyć legowisko dla psa w maty chłodzące.

Jak to działa? Otóż zasada jest prosta. Mata wyposażona jest w odporną na uszkodzenia nylonową warstwę, a wewnątrz jej znajduje się żel samochłodzący, którego nie trzeba uzupełniać lub dodatkowo mrozić. Jest on efektywny przez kilka godzin, a po tym czasie wystarczy na moment matę odłożyć, by doszło do reakcji ponownego zmrożenia żelu.

One thought on “Legowisko dla psa – zadbaj o swojego pupila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *