herbata pure leaf

Dlaczego warto wybrać herbatę Pure Leaf?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Herbata to mityczny napój, który znany był w Chinach od tysięcy lat. Ze względu na swoje walory smakowe i niesamowitą moc aromatu najpierw ceniony był przez chińskich i japońskich cesarzy, jako nieziemski napój i remedium na wiele dolegliwości. W tym czasie był to szlachetny trunek, do którego dostęp mieli najwyżsi chińscy i japońscy dostojnicy.

W Chinach herbata traktowana była z wielkim szacunkiem, zaś w Japonii otaczano ją wielką świętością. Kraje dalekiego wschodu, jako specjaliści w parzeniu różnych gatunków herbaty, długo utrzymywali swój sekret w tajemnicy przed światem. Dlatego do Europy herbata trafiła dopiero ok. XV wieku naszej ery. Podobnie jak na w Chinach i Japonii również w Europie stała się dworskim napojem, do którego dostęp mieli tylko ludzie bogaci. Obecnie herbata jest najbardziej powszechnym naparem na świecie.


Gatunki herbaty i jej właściwości

Obecnie mamy wiele gatunków i rodzajów herbat. Począwszy od tych najbardziej naturalnych i najmniej przetworzonych, jakimi są zielona, biała, Yerba mate, Rooibos czy ziołowe. Te rodzaje herbat są najstarsze i uważane były również za lecznicze. Dzięki ich właściwościom w różnych zakątkach świata używane były jako remedia na wiele chorób i dolegliwości. 

Herbaty przetworzone w procesie utleniania lub fermentacji, takie jak czarna, Puer-erh oraz wiele gatunków smakowych stanowią doskonały napój aromatyczny, charakteryzujący się wieloma walorami smakowymi, zależnymi od procesu zaparzania czy zastosowanych dodatków smakowych. Te rodzaje herbat najbardziej przyjęły się w krajach europejskich i USA.

Obecnie możemy spotkać herbaty liściaste, jak i te ekspresowe. Ekspresowe małe torebki cenione są w krajach rozwiniętych za łatwość uzyskania dobrego i smakowitego naparu. Wystarczy małą torebeczkę wrzucić do wrzącej wody, aby uzyskać pełen smaku i aromatu napar, który spożywamy każdego dnia przy śniadaniu, obiedzie, kolacji lub kiedy mamy taką potrzebę i ochotę.


Jaką wybrać herbatę

Prawdziwi koneserzy herbat cenią sobie herbaty liściaste, takie jak np. Pure Leaf. Ten rodzaj produkowany jest z najwyższej jakości liści herbaty, bez sztucznych konserwantów. Każdy rodzaj Pure Leaf stworzony jest wyłącznie z naturalnych składników, zamkniętych w jedwabnej i ekologicznej torebce piramidce.

prawdziwa herbata pure leaf
To doskonała konkurencja dla niskogatunkowych i bardzo popularnych herbat ekspresowych, powszechnie dostępnych w naszych sklepach. Łączy w sobie walory dobrego smaku i aromatu prawdziwej liściastej herbaty z wygodą i łatwością jej parzenia. Nie musisz być specjalistą od parzenia dobrej herbaty, aby napić się pełnego aromatu i smaku wysokogatunkowego ciepłego napoju herbacianego.
Herbata Pure Leaf występuje w wielu smakach i aromatach oraz we wszystkich popularnych jej rodzajach. Dla koneserów dobrej i czystej herbaty przygotowaliśmy różne jej gatunki od czystych czarnych, zielonych i innych wyprodukowanych z wielu gatunków liści herbaty, po aromatyzowane typu Earl Grey i z wieloma innymi dodatkami. Pure leaf to herbata dla tych, co poszukują oryginalnych doznań smakowych i wspaniałego aromatu prawdziwej liściastej herbaty.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *