Przesyłki kurierskie zdominowały XXI wiek

Artykuł zaktualizowany 24 lutego 2020


Pomimo rosnącej popularności przesyłek dostarczanych pod drzwi nadal nie możesz do końca zaufać firmom kurierskim? Uważasz, że twoja paczka może się zniszczyć lub zaginąć? Jeżeli tak jest, to zdecydowanie przeczytaj ten artykuł, aby rozwiać twoje wątpliwości.


Przesyłki kurierskie stały się elementem naszej codzienności. Gdy chcemy coś kupić, a niekoniecznie chce się nam ruszać z domu, to wystarczy wejść na portal aukcyjny i skorzystać z usług firm kurierskich. Wtedy, po zazwyczaj maksymalnie dwóch dniach paczka zostaje nam dostarczona pod drzwi.

Przesyłki kurierskie są w pełni bezpieczne

Współczesne przesyłki kurierskie zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa naszych przesyłek, dzięki czemu praktycznie nie zdarzają się sytuacje, w których zamówiona rzecz uległaby zniszczeniu lub uszkodzeniu. Właściwie nie istnieje także ryzyko zaginięcia paczki, ponieważ każda firma kurierska (DHL, UPS, InPost, a nawet Poczta Polska) mają specjalne systemy pozwalające na śledzenie naszych zamówień. W każdej chwili można wejść na stronę internetową kuriera i sprawdzić status przesyłki począwszy od powiadomienia o przekazaniu zamówienia do realizacji, a skończywszy na komunikacie, o której godzinie przyjedzie do nas kurier. Wbrew pozorom te wszystkie wygodny nie kosztują wcale dużo, gdyż przesyłka kurierska w standardowych rozmiarach to koszt około 20 złotych. Oczywiście, jeśli zamawiamy coś o większych gabarytach, to koszty przesyłki wzrosną.

Zachowaj rozwagę!

Warto również wspomnieć o stosowaniu środków bezpieczeństwa podczas kupowania przez internet. Gdy nie ma takiej konieczności, to lepiej nie decydować się na przelew z góry, gdyż nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie. Dotyczy to portali typu OLX, które nie oferują opcji dostawy, tak jak robi to np. Allegro, gdzie kupowanie poprzez przelew jest w pełni bezpieczne. Gdy kupujemy od kogoś, kto po prostu wystawił prywatne ogłoszenie i nie ma między nami żadnej umowy gwarantującej bezpieczną transakcję, to warto realizować przesyłki kurierskie za pobraniem. W takim rodzaju przesyłki płacimy dopiero podczas odbioru towaru, a kurier dostarcza pieniądze do sprzedawcy. Takie postępowanie zapewni większy spokój ducha i pewność doręczenia zamówionego przedmiotu.

Przesyłki kurierskie są rzeczą, która wpisuje się w kanony dwudziestego pierwszego wieku. Są niemal tak oczywiste, jak codzienne mycie zębów. Nikt nie wyobraża sobie, żeby mogło ich nie być. Dlatego nie ma powodów, aby się ich obawiać, tylko należy je traktować jako pożyteczny wynalazek.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *