dwa wina w czerwonej torbie na niebieskim tle

Jak wybrać wino na prezent świąteczny?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pomysły na prezent i ochocze ich kupowanie. Doskonałym pomysłem będzie zakup butelki dobrego wina. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Przede wszystkim elegancko się prezentuje, ale również jest bardzo praktyczne – nawet jeśli obdarowana osoba nie przepada za alkoholem, to z pewnością podaruje go innym w trakcie wieczornej kolacji. Wybierając wino warto skorzystać z porad opisanych na blogach o winie, gdzie dowiemy się jak wybierać trunki oraz jak je przechowywać. Podpowiadamy!


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wina?

Przede wszystkim warto wybrać odpowiednie miejsce, w którym sprzedaje się dobre egzemplarze wina. Dlatego też nie zaleca się korzystania z ofert dużych supermarketów. Warto zajrzeć do mniejszych sklepików, które posiadają większy wybór pod względem jakości i rodzajów wina. Dodatkowo w takich miejscach pracuje również wykwalifikowana obsługa, która z pewnością pomoże nam w trudnym wyborze. W mniejszych sklepikach istnieje również możliwość eleganckiego zapakowania na prezent.


Jakie wino wybrać?

Wybierając unikalne wino na prezent warto wziąć pod uwagę zarówno smak, jak i aromat. Łatwo jest wpaść w sidła własnych upodobań, a przecież przy wyborze wina drugiej osobie, należy kierować się głównie jej gustem. Warto zatem wcześniej zaznajomić się z poradami na specjalistycznych blogach o winie, dzięki którym z pewnością wybór stanie się prostszy. Kupując wino warto wziąć pod uwagę:

  • podstawowy podział: białe, różowe, czerwone – każde z nich jest doskonałą propozycją na prezent; najczęściej jednak to wino czerwone uważane jest za najbardziej eleganckie;
  • smak: przekrój od wytrwanego po słodkie – tutaj warto kierować się indywidualnymi preferencjami; jeśli wiemy jaki smak preferuje obdarowywana osoba, powinna być to dla nas kluczowa informacja;
  • cena: duży przekrój cenowy pomoże w wyborze dobrego wina w świetnej cenie oraz bardziej luksusowego produktu z dobrego rocznika.

Warto pamiętać, że kobiety i osoby młodsze z reguły gustują w lżejszych i bardziej łagodnych smakach. Świetnie sprawdzą się tutaj hiszpańskie wina. Można też sięgnąć po wino spokojne, a ze słodkich absolutnym numerem jeden jest węgierki Tokaj. To jedno z najlepszych win produkowanych w Europie, dlatego z pewnością każdego oczaruje smakiem. Mężczyźni oraz smakosze wina z pewnością docenią również aromaty trunku, dlatego warto zwrócić na nie uwagę podczas zakupu. Blog o winie to świetna baza wiedzy, która pomoże nam w wyborze odpowiedniego rodzaju oraz przedstawi wiele ciekawych porad w kwestii zakupu odpowiedniego smaku.


 

Dodaj komentarz