sklep gitarowy riff

Sklep gitarowy – zakątek dla każdego gitarzysty

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Osoby szukające swojego miejsca w muzycznym świecie najczęściej sięgają po takie instrumenty jak keyboardy, gitary, czy skrzypce i wszelkiego rodzaju instrumenty dęte. Bardzo często wybór pada na gitarę – przedmiot, z którego poprzez szarpanie strun wydobywane są wspaniałe dźwięki.

Dlatego właśnie sklep gitarowy jako oferujący wysokiej jakości gitary, jest miejscem, gdzie spotkamy zarówno początkujących, jak i tych zaawansowanych gitarzystów. Co ważne, każdy z nich znakomicie może odnaleźć się w takim muzycznym zakątku.


Jakie produkty przede wszystkim oferuje muzykom sklep gitarowy?

W głównej mierze, jak nietrudno się domyślić, będą to wszelkiego rodzaju gitary. Przedstawiamy zatem krótką charakterystykę najważniejszych z nich:

  • gitara klasyczna – łagodnie brzmiąca, będąca jakby „matką” innych rodzajów tych instrumentów. To z niej wyewoluowały wszystkie poniższe. Używa się jej do wykonywania utworów zarówno muzyki poważnej, jak również jazzowej, rozrywkowej oraz w poezji śpiewanej;
  • gitara akustyczna – ze względu na stalowe struny, wzmocniony gryf i jego połączenie z pudłem rezonansowym wydobywa donośniejsze dźwięki niż klasyczna. Gatunki muzyczne, które w szczególności korzystają z akustyków to jazz, blues, rock (ballady rockowe), country oraz folk.
  • gitara elektryczna – poprzednie typy gitar okazały się niewystarczające do grania w zespołach jazzowych, dlatego próbowano stworzyć gitarę o jeszcze mocniejszym brzmieniu. Pierwsza powstała już w 1931 roku. W następnych latach udoskonalana, wkrótce zyskała ogromną popularność. Tutaj już nie pudło rezonansowe wzmacnia dźwięk, a przetwornik elektromagnetyczny oraz wzmacniacz. Jest to instrument szeroko wykorzystywany we wszelkich gatunkach muzyki rozrywkowej.
  • gitara basowa – w zespole pełni funkcję podobną do kontrabasu. Te 4 strunowe gitary mają nawet taką samą skalę, jak wspomniany kontrabas. Brzmienie gitar basowych zależy w dużej mierze od materiału, z jakiego zostały wykonane (mahoń, olcha, klon lipa itp.).

Ceny instrumentów jakie oferuje sklep gitarowy rozpięte są mniej więcej od ponad 100 zł (ukulele) do nawet kilkunastu tysięcy za najbardziej profesjonalne gitary elektryczne. Naturalnie w takim sklepie muzyk może nabyć również przydatne akcesoria. Znajdziemy tam między innymi różnej twardości kostki do gry, struny nylonowe i stalowe, kable, korbki, kapodastry, paski, futerały, pokrowce, metronomy, statywy. Jednym słowem wszystko to, czego gitarzysta może potrzebować.

Takie miejsce bywa niezwykłym wsparciem, szczególnie dla tych mniej zaawansowanych amatorów gry na gitarze. Pracownicy posiadają bowiem wiedzę na temat asortymentu i chętnie odpowiadają na pytania zagubionych muzyków służąc pomocą w wyborze odpowiedniego instrumentu lub oprzyrządowania.

Takimi cechami wyróżniają się ludzie w sklepie Riff.net.pl, ponieważ pracują tam ludzie z pasją. Bo przecież nawet najbardziej doświadczony gitarzysta nie musi znać się na wszelkich niuansach technicznych.
Jego zadaniem jest ćwiczyć, grać i robić to jak najlepiej! Kiedy muzyka to prawdziwa pasja, to człowiek potrafi poświęcić dla niej nawet całe swoje życie.


 

Dodaj komentarz