Sklep gitarowy – zakątek dla każdego gitarzysty

sklep gitarowy riff

Osoby szukające swojego miejsca w muzycznym świecie najczęściej sięgają po takie instrumenty jak keyboardy, gitary, czy skrzypce i wszelkiego rodzaju instrumenty dęte. Bardzo często wybór pada na gitarę – przedmiot, z którego poprzez szarpanie strun wydobywane są wspaniałe dźwięki. Dlatego właśnie sklep gitarowy jako oferujący wysokiej jakości gitary, jest miejscem, gdzie spotkamy zarówno początkujących, jak i tych zaawansowanych gitarzystów. Co ważne, każdy z nich znakomicie może odnaleźć się w takim muzycznym zakątku.


Jakie produkty przede wszystkim oferuje muzykom sklep gitarowy?

W głównej mierze, jak nietrudno się domyślić, będą to wszelkiego rodzaju gitary. Przedstawiamy zatem krótką charakterystykę najważniejszych z nich:

  • gitara klasyczna – łagodnie brzmiąca, będąca jakby “matką” innych rodzajów tych instrumentów. To z niej wyewoluowały wszystkie poniższe. Używa się jej do wykonywania utworów zarówno muzyki poważnej, jak również jazzowej, rozrywkowej oraz w poezji śpiewanej;
  • gitara akustyczna – ze względu na stalowe struny, wzmocniony gryf i jego połączenie z pudłem rezonansowym wydobywa donośniejsze dźwięki niż klasyczna. Gatunki muzyczne, które w szczególności korzystają z akustyków to jazz, blues, rock (ballady rockowe), country oraz folk.
  • gitara elektryczna – poprzednie typy gitar okazały się niewystarczające do grania w zespołach jazzowych, dlatego próbowano stworzyć gitarę o jeszcze mocniejszym brzmieniu. Pierwsza powstała już w 1931 roku. W następnych latach udoskonalana, wkrótce zyskała ogromną popularność. Tutaj już nie pudło rezonansowe wzmacnia dźwięk, a przetwornik elektromagnetyczny oraz wzmacniacz. Jest to instrument szeroko wykorzystywany we wszelkich gatunkach muzyki rozrywkowej.
  • gitara basowa – w zespole pełni funkcję podobną do kontrabasu. Te 4 strunowe gitary mają nawet taką samą skalę, jak wspomniany kontrabas. Brzmienie gitar basowych zależy w dużej mierze od materiału, z jakiego zostały wykonane (mahoń, olcha, klon lipa itp.).

Czytaj dalej – Męskie kosmetyki dla brodaczy


Ceny instrumentów jakie oferuje sklep gitarowy rozpięte są mniej więcej od ponad 100 zł (ukulele) do nawet kilkunastu tysięcy za najbardziej profesjonalne gitary elektryczne. Naturalnie w takim sklepie muzyk może nabyć również przydatne akcesoria. Znajdziemy tam między innymi różnej twardości kostki do gry, struny nylonowe i stalowe, kable, korbki, kapodastry, paski, futerały, pokrowce, metronomy, statywy. Jednym słowem wszystko to, czego gitarzysta może potrzebować.

Takie miejsce bywa niezwykłym wsparciem, szczególnie dla tych mniej zaawansowanych amatorów gry na gitarze. Pracownicy posiadają bowiem wiedzę na temat asortymentu i chętnie odpowiadają na pytania zagubionych muzyków służąc pomocą w wyborze odpowiedniego instrumentu lub oprzyrządowania.

Takimi cechami wyróżniają się ludzie w sklepie Riff.net.pl, ponieważ pracują tam ludzie z pasją. Bo przecież nawet najbardziej doświadczony gitarzysta nie musi znać się na wszelkich niuansach technicznych.
Jego zadaniem jest ćwiczyć, grać i robić to jak najlepiej! Kiedy muzyka to prawdziwa pasja, to człowiek potrafi poświęcić dla niej nawet całe swoje życie.


Źródło zdjęcia – Designed by Shayne_ch13

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*