paczka

Jak tanio i szybko wysłać paczkę?

Artykuł zaktualizowany 22 grudnia 2021


Sprzedaż prowadzona w internecie ma wiele zalet, ale wiąże się też z kilkoma problemami. Jednym z nich jest wybór sposobu dostarczenia zamówionych produktów do klienta. Obecnie oferta firm kurierskich jest szeroka i konkurencyjna dla usług Poczty Polskiej, dlatego tania wysyłka jest realnym profitem, który zachęca konsumentów do zakupów w sieci.


Jak tanio i szybko wysłać paczkę?

  1. Niski koszt przesyłki kurierskiej
  2. Tania wysyłka w paczkomacie
  3. Allegro Kurier24 InPost

Klienci sklepów internetowych lubią mieć wybór, nie tylko produktów, ale również sposobów dostawy. Przy współpracy z jedną firmą kurierską, sprzedawca ma możliwość negocjowania stawek za przesyłki, dzięki czemu może zaoferować swoim klientom atrakcyjne ceny dostawy. Obecnie jednymi z najczęściej wybieranych sposobów dostawy są przesyłki kurierskie, przesyłki do paczkomatów oraz przesyłki Allegro InPost.


Niski koszt przesyłki kurierskiej

Tradycyjne przesyłki kurierskie to najszybsza forma dostawy. Jej niekwestionowaną zaletą jest możliwość dostarczenia paczki wprost do rąk odbiorcy – kurier dojeżdża pod wskazany przez nadawcę adres na terenie całej Polski. Procedura od momentu nadania paczki do jej dostarczenia trwa do 48 godzin. W ten sposób można nadawać przesyłki, które ważą zwykle nie więcej niż 25 kg.

Aby paczka bezpiecznie przetrwała podróż, należy ją odpowiednio przygotować i zabezpieczyć; firmy kurierskie umożliwiają też wykupienie za niewielką opłatą dodatkowej usługi ubezpieczenia paczki. Przesyłka powinna być odpowiednio opisana i opatrzona etykietą nadawczą. Można ją wygenerować automatycznie z systemu firmy kurierskiej, który jest dostępny dla każdego zamawiającego usługę. Tak przygotowaną paczkę należy przekazać kurierowi lub nadać w jednym z punktów obsługi paczek.

Koszt przesyłki kurierskiej jest uzależniony od wielkości i wagi paczki oraz ilości usług dodatkowych, np. ubezpieczenia lub odbioru przesyłki przez kuriera od nadawcy. Zamawiając tanie przesyłki kurierskie otrzymuje się komfortową usługę w niskiej, atrakcyjnej cenie.


Tania wysyłka w paczkomacie

Obecnie dużą popularnością cieszą się paczkomaty, czyli urządzenia umożliwiające nadanie i odebranie paczki 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu, wprowadzone na rynek przez firmę InPost. Paczki nadaje się w dowolnym paczkomacie na terenie całej Polski. Każde urządzenie wyposażone jest w intuicyjny w obsłudze panel sterowania oraz czytnik kodów QR, dzięki któremu odbiór przesyłki zajmuje zaledwie kilka sekund. Nadając paczkę w paczkomacie można zapłacić kartą, a także śledzić postępy w dostawie.

Sama procedura nadania jest bardzo prosta – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie paczkomatu. Należy wybrać gabaryt paczki, podać dane nadawcy i odbiorcy, umieścić paczkę w odpowiedniej skrytce i gotowe! Wygodna i tania wysyłka paczki w paczkomacie jest chętnie wybieraną opcją przez wielu konsumentów, robiących zakupy w internecie.


Allegro Kurier24 InPost

W komfortowej sytuacji są sprzedający i kupujący przez popularny portal aukcyjny Allegro. Firma InPost stworzyła dla nich specjalną usługę – Allegro Kurier24 InPost – która umożliwia wysyłkę paczki o wadze do 30 kg. Każda przesyłka wysyłana w ramach tej usługi jest ubezpieczona do kwoty 5 tys. zł, a InPost gwarantuje również darmowy zwrot. Korzyścią dla nadawcy jest możliwość wysyłki za pobraniem, a dla odbiorcy dostarczenie paczki pod wskazany adres. InPost udostępnia także dla użytkowników Allegro usługi Allegro Paczkomaty 24/7 InPost oraz Allegro Minikurier24 InPost. Koszt przesyłki niezależnie od wybranej opcji jest niski, od około 9 zł za jedną paczkę.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *