pierwsza randka

Pierwsza randka – jak się zachowywać, jak się ubrać i co mówić?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


„Miłość czyni nas mądrymi, jest natchnieniem i sensem dnia. Codziennie kochasz bardziej i bardziej… „
Człowiek to indywidualna jednostka, posiadająca własne upodobania, gusty oraz charakter. Jako jednostki ludzkie mamy różnorodne zapatrywania i poglądy na wiele spraw życiowych i dzięki temu świat nie jest monotonny.

Jednakże łączy nas jedna rzecz, która jest dla nas wszystkich wspólna. Otóż potrzeba bliskiej osoby obok siebie. Dlatego jednym z naszych celów jest spotkanie tej drugiej połowy, z którą mamy nadzieje spędzić resztę swojego życia. Wiele osób jednak ma problem z tym, jak to osiągnąć. Jednym ze sposobów poznania, nawiązania i rozwinięcia znajomości jest randka

Najważniejsza i najistotniejsza, decydująca o dalszej znajomości, jest ta pierwsza, na której obie osoby poznają się wizualnie i emocjonalnie. Niektórzy uważają, że pierwsza randka to jak rozmowa kwalifikacyjna o pracę, od której zależy czy zostaniesz dalej zatrudniona lub zatrudniony. Fakt faktem na tym pierwszym spotkaniu jesteśmy badani pod kątem naszego wyglądu, wypowiadanych słów, inteligencji oraz zachowania się. A zatem podpowiem, na co zwrócić uwagę, szczególnie na pierwszej randce, ale i nie tylko…


Przygotowania do pierwszej randki

Przygotowania do randki- Stare przysłowie mówi: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Pierwsze co się liczy to First Look. Zadbaj o swój wygląd, zacznij uprawiać sport, np. zapisz się na fitness lub zastosuj dietę, jeżeli masz zastrzeżenia co do swojej figury.

Generalnie zadbaj o siebie, a dzięki temu nabierzesz większej pewności siebie. Ważną sprawą jest też ubiór i fryzura, a dla kobiet również makijaż. Nie musisz być trendy i na topie, ale żebyś nie odbiegał/ a od przyjętych reguł. Na pierwszej randce warto wyglądać czysto, schludnie i nie oficjalnie. Styl luźny jest jak najbardziej odpowiedni. Tak, żeby druga osoba nie czuła się skrępowana.

Przed randką przygotuj sobie kilka tematów i pytań do rozmowy, które rozwinął wątek konwersacji. Ponadto wpraw siebie w dobry nastrój. Przed spotkaniem włącz sobie dobrą muzykę, swojego ulubionego wykonawcę, poczytaj sobie ulubioną książkę lub ogólnie zajmij się zajęciami, wprawiającymi cię w relaks i dobre samopoczucie. To jest ważne, aby osoba, z którą się spotkasz na pierwszy rzut oka, odebrała cię jako personę ogólnie zadowoloną z życia.

Poza tym będąc w pogodnym usposobieniu, łatwiej ci będzie poprowadzić spotkanie.


Jak się zachowywać na randce?

Mowa ciała, tutaj zawsze staramy się być tymi, którymi właściwie nie jesteśmy. A zazwyczaj bywa tak, że wcześniej czy później wyjdzie szydło z worka i wtedy poczujemy się bardzo głupio w oczach osoby, która nas praktycznie nie zna i może nasze zachowanie odebrać jako zły omen. Dlatego bądź sobą to pierwsza podstawowa zasada.

Co do rad takich ogólnych to fachowcy od mowy ciała doradzają, aby trzymać się prosto, łopatki ściągnięte. Jak rozmawiasz, patrz prosto w oczy (to podobno świadczy o pewności siebie). Siedząc, kieruj stopy ku rozmówcy – jest to przejawem zainteresowania osobą i tematem prowadzonej konwersacji. Nie dotykaj ust, nosa czy uszu podczas rozmowy, ponieważ takie zachowanie może być odebrane jako ukrywanie czegoś przed swoim rozmówcą oraz kłamaniem.


Gdzie się spotkać?

Miejsce spotkania, najlepiej na neutralnym gruncie w miejscach zwykłych, codziennych, gdzie nie jest wymagane zakładanie krawatu czy sukienki wieczorowej. Może to być park, kino, dyskoteka lub jakiś pub. Pokaż, że umiesz się bawić i cieszyć się typowymi uciechami życia. Jeżeli chcesz drugą połowę zabrać do restauracji, to niech to będzie miejsce o średnim, ale w miarę dobrym standardzie, żebyście nie czuli się skrępowani. Na przykład jakaś restauracyjka, w której jadłaś lub jadłeś z przyjaciółmi dobry obiad. Inni polecają również randki aktywne np. w klubie na bilardzie czy kręglach.

Tego typu spotkania umożliwiają prowadzenie swobodnej konwersacji i powodują, że obie osoby czują się na przysłowiowym luzie. Wszystko to zależy od upodobań dwojga ludzi, więc miejsce spotkania i spędzenia razem czasu można ustalić tuż przed samą randką.


Konwersacja

Rozmowa, tutaj warto nastawić się na dobry nastrój i humor. Trochę zabawnie, luźno i wesoło. Najlepiej nie opowiadać o swoim życiu zbyt wnikliwie. Kobiety mają tendencję do mówienia o swoich poprzednich były randkach oraz związkach, a także o sprawach intymnych. Absolutnie nie wolno tego robić ! Najlepiej przejść na tematy ogólne jak praca, zwierzęta, podróże lub zainteresowania. Słuchaj ze szczerym zainteresowaniem, co mówi druga połowa i bądź skoncentrowany/a na rozmowie. Staraj się nie odbiegać myślami gdzieś daleko, bo to zostanie odebrane jako ignorancja drugiej osoby.


Czas trwania i … kolejna randka?

Długość randki, tutaj wszystko zależy moim zdanie od tego pierwszego wrażenia, a raczej czy dwoje osób chce kontynuować znajomość, czy zakończyć ją na pierwszej randce. Jeżeli przypadniecie sobie do gustu i dobrze będziecie się czuć w swoim towarzystwie, to nie ma według mnie żadnej bariery czasu. Jednakże zazwyczaj na pierwszej randce spędza się godzinę do dwóch godzin, no chyba, że idziemy do kina to o czas poświęcony na film, należy wydłużyć spotkanie.

Kolejne spotkanie zależy wyłącznie od tego czy przypadniecie sobie do gustu. Większość kobiet oczekuje, że mężczyzna zadzwoni i zrobi ten pierwszy ruch, żeby się spotkać. Jednakże jak stwierdzicie, że chcecie kontynuować znajomość i czujecie, że chcecie dalej się spotykać, to warto nie trzymać się tych reguł. Tym bardziej że żyjemy w czasach gdzie kobiety i mężczyźni mają te same równe prawa. I jeżeli kobieta pierwsza odezwie się do mężczyzny, to nie powinno być to odebrane jako niestosowne.

Wiele osób bardzo poważenie podchodzi do pierwszego spotkania i boi się tzw. porażki. Szczególnie dotyczy to tych, którzy mają rzadką sposobność umawiania się. Nieudana randka to nie koniec świata. Kolejna wypadnie dużo lepiej. Poza tym nie spodziewaj się zbyt wiele po spotkaniu. Potraktuj je jako spotkanie bardziej towarzyskie niż to, że idziesz na randkę z miłością swojego życia. Myśl o tej osobie jako o nowej koleżeńskiej znajomości, która może przerodzić się ewentualnie w coś głębszego. Bądźcie na luzie, a czas pokaże, czy to będzie miłość, czy tylko jedno przysłowiowe spotkanie.


 

Dodaj komentarz