grudzień wydarzenia śląsk

Grudniowe wydarzenia ze Śląska, które pozwolą Ci poczuć Święta!

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Święta tuż-tuż, a Ty wciąż nie czujesz tego magicznego nastroju? Wybierz się na wydarzenie związane z Bożym Narodzeniem, a sam zobaczysz różnicę. Podpowiadamy, gdzie na Śląsku warto się wybrać i dobrze bawić!


1. Jarmark Bożonarodzeniowy

Gdzie: Miejski Dom Kultury w Mikołowie (Rynek 19)
Kiedy: 15-16.12, od godziny 9
Informacje od organizatora: „Miejski Dom Kultury stanie się świątecznym miastem pełnym błogiego nastroju. Jarmark w Mikołowie to znakomity sposób na spędzenie czasu z bliskimi i zakup ostatnich bożonarodzeniowych prezentów. Gwarantujemy mnóstwo stoisk z unikalnymi rzeczami.”
Cena: Bezpłatnie


2. Zapachniało piernikami – warsztaty rodzinne

Gdzie: Katowice, Muzeum Śląskie (Dobrowolskiego 1)
Kiedy: 19.12 w godzinach 16-19
Informacje od organizatora: Zapraszamy na świąteczne warsztaty lukrowania pierników. Zapewniamy mnóstwo niesamowitej zabawy – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci! Warsztaty towarzyszą wystawie Wszystko osiąga się przez nadzieję. Kulturowe dziedzictwo Reformacji na Śląsku”.
Cena: Bezpłatnie (obowiązują zapisy)


3. Świąteczne ciężarówki Coca-Coli

Gdzie: Bytom, Rynek
Kiedy: 22.12 w godzinach 15-21
Informacje od organizatora: „Świąteczne ciężarówki Coca-Coli zatrzymają się w Bytomiu i gwarantują mnóstwo atrakcji dla każdego! W programie m.in. koncert CLEO, Wirtualna przejażdżka saniami Św. Mikołaja oraz spotkania z internetowymi twórcami – Maffashion, Abstrachuje i Rezigiusz”.
Cena: Bezpłatnie


4. Betlejem w Spodku

Gdzie: Katowice, Spodek
Kiedy: 29.12 o godz. 19
Informacje od organizatora: „29 grudnia w Katowicach najpiękniejsze kolędy ze wszystkich stron świata zagrają znakomici artyści: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Igor Herbut, Mate.o, Mietek Szcześniak, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Dana Vynnytska przy akompaniamencie Aukso. To będzie koncert, który na długo zostanie w pamięci! Kupując bilet – pomagasz, ponieważ dochód ze sprzedaży wspiera akcję Głodnych nakarmić”.
Cena: Bilety po 40, 60 i 80 zł.


Mamy nadzieję, że podane wydarzenia ze Śląska związane z Bożym narodzeniem przypadły Ci do gustu. Życzymy miłej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *