spiacy kot

Jak zadbać o kocie sny?

Artykuł zaktualizowany 28 grudnia 2020


Koty mają swoje przyzwyczajenia i drogi, jakimi lubią chodzić. Niekoniecznie dopasują się do pomysłów właścicieli, ale każdy, kto decyduje się na pupila ma tego świadomość. Z drugiej strony trzeba również pamiętać, że ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków do rozwoju, zabawy i odpoczynku. I dlatego wybór legowiska czy poduszki dla kota będzie niezwykle ważnym aspektem, który wpływać będzie na waszą codzienność.


Najlepsze legowisko dla kota

Z zasady koty śpią zdecydowanie więcej niż psy. Czasem potrafią odpoczywać nawet kilkanaście godzin na dobę. I dlatego właśnie wybór odpowiedniego legowiska i przygotowanie przestrzeni dla relaksu jest niezwykle istotne. Przed wybraniem łóżka czy poduszki dla kota warto oczywiście rozpoznać przyzwyczajenia zwierzęcia, by po prostu zechciało ono tam przebywać. Ważny będzie kształt legowiska, jego wielkość i materiał, z jakiego zostało zrobione.

Poza tym trzeba się zastanowić, gdzie tego typu dodatek postawimy. Wiele osób decyduje się na stworzenie tego typu przestrzeni w ustronnym miejscu, inni przygotowują materace na parapetach czy też na wysokich szafkach. Wszystko zależy od przyzwyczajeń i stylu życia oraz zachowania kota. To na jego preferencje trzeba odpowiedzieć, bo inaczej nie przekonamy go do korzystania z legowiska.

Jakie legowisko wybrać?

Niektóre mruczki uwielbiają zamknięte przestrzenie i świetnie będą czuć się w stylowych budkach, które stają się pewnego rodzaju azylem. Jest tam cicho, ciemno, ciepło i wygodnie. Inne kociaki chętniej odpływają w miejscach otwartych. Mogą podglądać otaczający świat oraz domowników. Z pewnością dla nich lepszym rozwiązaniem będą materace, maty i poduszki dla kota. Może się jednak zdarzyć, że zwierzak nie będzie chciał spać nawet w najpiękniejszym czy najstaranniej wybranym legowisku i wybierze nasz ulubiony fotel, ale nie warto się poddawać.

Popularne legowiska dla kotów

Najczęściej „kociarze” sięgają po zamknięte legowiska w kształcie budy. To idealna przestrzeń dla zwierząt, które lubią ciasne i przytulne przestrzenie do spania. Tego typu legowiska dostępne są w różnych wykończeniach i kolorach, a dzięki temu bez problemu dobierzemy najlepszą opcję. Rewelacyjnie prezentują się hamaki, które często wiesza się pod krzesłem lub umieszczane są na grzejniku. To idealne rozwiązanie dla zwierząt, które uwielbiają ciepło. Rewelacyjnie sprawdzają się poduszki dla kota, które kładzie się na parapecie czy też szafce. Warto zadbać, by były odpowiedniej szerokości i miały warstwę antypoślizgową.

Zapewnią kotu nie tylko wrażenia, ale również bezpieczeństwo. Poduszki dla kota są miękkie, wygodne i dają odpowiednią izolację od podłoża, co jest szczególnie ważne dla ciepłolubnych zwierzaków. Poza tym popularne są również tunele, kocyki, maty i materace. Bez problemu znajdziesz więc najlepszą propozycję do waszej wspólnej przestrzeni. Wówczas nie będziesz mieć problemu z wiecznie zajętą sofą czy też fotelem. Poza tym zapewnisz zwierzęciu miejsce odpoczynku, a także zabawy oraz przestrzeń podglądania świata.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.krakvet.pl/

Dodaj komentarz