szisza

Fajka wodna – cechy szczególne i akcesoria do palenia shishy

Artykuł zaktualizowany 17 grudnia 2020


Shisha to znany i popularny produkt do palenia, który przynosi niezwykłe wrażenia smakowe, jak również jest pewnego rodzaju rytuałem. Działa ona na zasadzie fajki wodnej, która można wzbogacać o ulubione smaki i zapachy. Czym dokładnie jest shisha i jak z niej korzystać? Które akcesoria do palenia shishy dostarczą jeszcze większych warzeń i przyjemności? Jak wybrać odpowiednie produkty?


Shisha – cechy szczególne

Fajka wodna to obowiązkowy element wielu kultur. Palenie z wykorzystaniem tego rodzaju sprzętu miało początek około 500 lat temu i rozpowszechnione było na terenach krain Dalekiego Wschodu. Z biegiem czasu zdobyło popularność w okolicznych państwach, aż wreszcie dotarło do naszych granic. Choć korzystanie z shishy, w naszej kulturze nadal nie jest aż tak bardzo popularne to z pewnością dla wielu osób przynosi relaks, ukojenie oraz różnorodne przyjemności. Walory smakowe oraz cały rytuał palenia możliwy jest dzięki wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu oraz dobraniu akcesoriów do palenia shishy.

Z czego zbudowana jest fajka wodna? Na jakiej zasadzie działa?

Shisha w wolnym tłumaczeniu to określenie słoika lub garnka. To właśnie tego rodzaju przedmiot stanowi główną i największą cześć zestawu. Początkowo całe urządzenie tworzono z naturalnych materiałów – łupiny kokosa lub drewna – obecnie fajka wodna wykonywana jest ze szkła lub innych tworzyw sztucznych. Akcesoria do palenia shishy produkowane są z metalu i innych najbardziej odpowiadających i dostępnych struktur.

Dzisiejsza shisha to złożone urządzenie, wykonane z wielu elementów. Podstawę fajki tworzy spory dzban, w do którego należy nalać wodę. Część ta ściśle połączona jest z korpusem, dzięki którem możliwe jest odprowadzanie dymu. Zakończeniem shishy jest cybuch, który uzupełnia się smakowym tytoniem.

Aby palenie fajki wodnej było przyjemne, a sam produkt dostarczał odpowiednich wrażeń, warto dobrać dobrej jakości akcesoria do palenia shishy, takie jak np. https://shishasklep.pl/pol_m_Akcesoria-do-shishy-1316.html.

Akcesoria i przedmioty do shishy

Wybór fajki dla niektórych osób, może okazać się dość problematyczny. Zakup pierwszej shishy powinien być przemyślany oraz dostosowany do własnych potrzeb. Na rynku istnieje wiele produktów i modeli urządzeń do palenie, jednakże podczas doboru warto skupić się zarówno na samej budowie, wielkości oraz dodatkowych akcesoriach do palenia shishy. Do najbardziej popularnych i przydatnych należą:

  • węgielki,
  • ustniki,
  • szczypce do strzepywania popiołu,
  • uszczelki,
  • akcesoria do rozpalania,
  • cybuch,
  • węże do shishy.

Dodaj komentarz