lamax musican

Głośnik Lamax MusiCan1 – działanie i funkcje – RECENZJA

Artykuł zaktualizowany 13 listopada 2019


Jednym z głównych powodów jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze głośnika bezprzewodowego to jego wykonanie i odporność na uszkodzenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwieństwie do głośników domowych, przenośne urządzenie podczas swojego “żywota” może napotkać deszcz czy upadek z wysokości. Dlatego też wytrzymałość jest równie ważna co jakość dźwięku, a obie te rzeczy na wysokim poziomie oferuje głośnik LAMAX MusiCan1.


Lamax MusiCan1 – pierwsze wrażenia

LAMAX MusiCan1 posiada bardzo ciekawy, futurystyczny wygląd. W produkcji głośnika wykorzystano w głównej mierze plastik, który został pokryty gumową powłoką. Zabezpiecza ona urządzenie przed zarysowaniami, a także skutecznie chroni głośnik przed drobnymi uszkodzeniami. Wpływa też na to jak trzyma się urządzenie, ponieważ chwyt jest znacznie pewniejszy. Producent pomyślał o funkcjonalności, dlatego przy górnej części znajdziemy uchwyt, do którego przymocowany został sznurek. Dzięki takiemu zastosowaniu głośnik MusiCan1 z łatwością gdzieś zawiesimy.

głośnik lamax

Metalowa siatka otacza cały korpus głośnika LAMAX MusiCan1. Może to świadczyć o tym, że przetworniki znajdują się na całym obszarze urządzenia, jednak głos wydobywa się z jednej strony, zaś z drugiej – bas.

Całe centrum sterowania głośnikiem znalazło się po prawej stronie urządzenia – to tutaj znajdziemy mikrofon oraz pięć przycisków funkcyjnych. Dwa z nich służą jednocześnie do regulacji głośności oraz zmiany utworu (jednokrotne przyciśnięcie). Jest tutaj oczywiście przycisk zasilania, zmiany źródła muzyki oraz przycisk play/pause.

przyciski lamax

Warto zaznaczyć, że głośnik MusiCan1 posiada certyfikat IPX4, który sprawia, że urządzenie jest wodoodporne… poniekąd. Certyfikat mówi, że urządzenie może znaleźć się pod strumieniem wody przez okres 10 minut, jest także odporne na deszcz, jednak pełne zanurzenie w wodzie może je uszkodzić.


Dźwięk głośnika MusiCan1 – czy warto?

Głośnik LAMAX MusiCan1 posiada również kilka portów, którymi możemy podłączyć różne źródła muzyki. Wszystkie z nich zostały zasłonięte gumową klapką, której celem jest zabezpieczenie wejść przed wodą. Po odsłonięciu klapki znajdziemy port microUSB służący do ładowania urządzenia, port audio jack 3,5mm, USB typu A oraz slot na kartę pamięci.

LAMAX MusiCan1 to głośnik, który potrafi zaskoczyć swoją jakością dźwięku. Głośnik ten radzi sobie bardzo dobrze. Dźwięk jest czysty, dynamiczny i bardzo dobrze zbalansowany co sprawia, że przyjemnie się go słucha. Niskie tony są bardzo dobre, bas nie jest spłaszczony i nie jest przesadzony. Gorzej jednak wygląda sprawa wysokich tonów ponieważ, dźwięk w pewnych momentach wydaje się płytki. Głośnik jest dość głośny, przetworniki mają moc 12 W.

Oczywiście poza odtwarzaniem muzyki przez Bluetooth głośnik LAMAX MusiCan1 może odtwarzać dźwięk z różnych źródeł. Tak jak wcześniej wspomniałem głośnik ten posiada kilka portów takich jak jack 3,5 mm, USB, dzięki któremu z powodzeniem możemy podłączyć dysk zewnętrzny/pendrive z muzyką, a także slot kart pamięci microSD. Warto dodać, że głośnik posiada transmiter FM, a jego anteną jest kabel audio dołączony do zestawu. W pamięci urządzenia można zapisać 5 stacji radiowych.


Wytrzymała bateria to podstawa

Bateria w głośniku LAMAX MusiCan1 ma pojemność 1200 mAh. Według producenta powinno starczyć to na około 12 godzin słuchania muzyki bez przerw. Wynik ten zależny jest jednak od tego z jakiego źródła słuchamy muzyki. Jeśli mówimy tutaj o czymś innym niż kabel audio to wartość ta spada do około 7-8 godzin. Jeśli dźwięk “leci” po kablu wynik 11 godzin jest jak najbardziej możliwy.

O stanie naładowania informuje nas dioda znajdująca się przy złączu wejścia microUSB. Niebieski kolor oznacza, że głośnik jest włączony i ma energię, zaś czerwony informuje nas o rozładowaniu. Gdy głośnik naładuje się do pełna, dioda zmienia kolor na zielony.

Największą zaletą głośnika LAMAX MusiCan1 to jego cena, bo za głośnik musimy zapłacić około 140 złotych. Patrząc na to, że jest on świetnie wykonany i przy jego produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiały, a oferowany przez niego dźwięk stoi na naprawdę wysokim poziomie, można by rzec, że w tym przedziale cenowym LAMAX MusiCan1 nie ma konkurencji.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *