truelife nannycam h32

Elektroniczna niania TrueLife NannyCam H32 – działanie i funkcje – RECENZJA

Artykuł zaktualizowany 13 listopada 2019


Dzieci, zwłaszcza w najmłodszym wieku są bardzo ciekawskie, dlatego też nie wolno zostawiać ich samemu, nawet w domu kiedy rodzic znajduje się w sąsiednim pokoju. Trzeba mieć na nie oko 24 godziny na dobę, bo wystarczy jeden moment nieuwagi i dzień może skończyć się na wizycie na pogotowiu lub kosztownej naprawie sprzętu elektronicznego. W takich przypadkach rodzice muszą wyposażyć się w elektroniczną nianię taką jak TrueLife NannyCam H32, która będzie miała oko na dzieci o każdej porze dnia i nocy.


Elektroniczna niania TrueLife NannyCam H32 – pierwsze wrażenia

Elektroniczna niania TrueLife NannyCam H32 składa się z dwóch urządzeń – kamerki z wbudowanym mikrofonem oraz odbiornika z wyświetlaczem LCD. Oba z tych urządzeń zostały wykonane z solidnego tworzywa sztucznego z największą dbałością o szczegóły. NIe znajdziemy tutaj odstających czy źle dokręconych elementów.

zestaw nannycam h32

Sama kamerka posiada łagodne krawędzie, i na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt przeznaczony do pracy z dziećmi. Na przodzie urządzenia znajdziemy obiektyw, podwójne wyjście na głośnik oraz lampę LED. Kamerka została osadzona na podstawce z regulacją, co pozwala na postawienie urządzenia pod dowolnym kątem, tak aby mieć dobry wgląd na to co robi dziecko. Na boku kamerki znalazło się miejsce na przełącznik zasilania, mikrofon oraz wejście na miniUSB.

Z kolei odbiornik NannyCam H32 został wyposażony w 3,2-calowy wyświetlacz LCD. Jest to kolorowy ekran, który zapewnia czysty i szczegółowy obraz, zarówno w słoneczny dzień, jak i w nocy. Zaraz obok wyświetlacza producent umieścił trzy oddzielne przyciski funkcyjne, które służą do regulacji czułości funkcji VOX, aktywowania uspokajającej muzyki oraz mikrofonu. Zaraz pod tymi przyciskami znajdziemy te służące do nawigacji po menu, akceptacji funkcji oraz powrotu. Na odbiorniku również znajdziemy głośnik oraz mikrofon, a z tyłu urządzenia znalazło się miejsce się podstawkę.

odbiornik truelife nanny


Jak działa NannyCam H32?

Połączenie zestawu ze sobą jest banalnie proste, ponieważ wystarczy podłączyć kamerkę do źródła zasilania, a na odbiorniku po chwili pojawia się obraz. Do przesyłania sygnału kamerka NannyCam H32 wykorzystuje technologię 2,4 GHz, która gwarantuje stabilny sygnał o wysokiej jakości. Jak zapewnia producent kamerka w dobrych warunkach (otwarta przestrzeń) ma zasięg około 300 metrów, jednak w budynku jest to znacznie mniej.

zestaw nannycam kamerka i odbiornik

Producent NannyCam H32 wyposażył urządzenie w funkcję noktowizora, dzięki której rodzic może zobaczyć czy dziecko śpi spokojnie w nocy bez potrzeby zapalania światła i wchodzenia do pokoju malucha. Gdy słońce zajdzie w kamerce aktywuje się dioda podczerwieni, która zapewnia klarowny obraz po zmroku. Dodatkowo w kamerce umieszczono termometr, więc rodzic może obserwować temperaturę w pokoju dziecka.

Jako, że zarówno kamerka jak i odbiornik posiadają wbudowane mikrofony możliwa jest dwustronna komunikacja między dzieckiem a rodzicem. Dzięki wykorzystaniu technologii VOX mikrofon służy również do alarmowania rodzica, gdy dziecko się poruszy. Mikrofon w kamerce jest czuły, dlatego też opiekun będzie w stanie usłyszeć każdy szmer. Zestaw ten posiada również funkcję talkback, dlatego też, gdy dziecko będzie niespokojne rodzic może mówić do niego bez konieczności wchodzenia do pokoju. Głos wydobywający się z głośnika jest delikatny i ciepły, więc nie przestraszy on dziecka.

kamerka nannycam

Bardzo ciekawą funkcją jest również odtwarzanie kołysanek z pamięci zestawu. Takie zastosowanie ma na celu uspokojenie dziecka i utulenia go do snu.  Dużą zaletą kamerki oraz odbiornika jest to, że można ładować je przy pomocy chociażby powerbanka, ponieważ oba urządzenia okablowanie z końcówką USB.

TrueLife NannyCam H32 to urządzenie, które pozwoli rodzicom na złapanie oddechu w codziennej opiece nad dzieckiem. Przede wszystkim czuwa nad jego bezpieczeństwem kiedy rodzic zajęty jest przygotowaniem obiadu. Wbrew pozorom rodzice nie są robotami, i także potrzebują chwili odpoczynku, dlatego też niania elektroniczna TrueLife NannyCam H32 to idealny wybór dla osób, które potrzebują dodatkowego oka w życiu wychowawczym.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *