mezczyzna przy monitorze

Czy monitor dla gracza 27 cali to dobry wybór?

Artykuł zaktualizowany 21 listopada 2022

Zastanawiasz się nad zakupem nowego monitora do grania? Monitor dla gracza 27 cali to popularny wybór, który pozwala zamknąć się nawet w niewielkim budżecie. Ale czy jego rozmiar będzie odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań jako gamera? Jakie funkcje i parametry oferują modele o tej wielkości? Poznaj najważniejsze informacje i podejmij decyzję, czy monitor 27 cali jest właśnie dla Ciebie.

Jakie funkcje i parametry znajdziesz w monitorze 27 cali?

Monitor 27 cali, podobnie jak każdy inny dobry monitor dla gracza, musi być wyposażony w naprawdę praktyczne funkcje i mocne parametry, które przekładają się na jeszcze lepszą rozgrywkę. Rozmiar nie ma tu zatem nic do rzeczy — liczy się jakość wykonania monitora. I tak przykładowo — monitor dla gracza 27 cali jest dostępny w wersji 144 i 240 Hz. W zależności od sprzętu, jaki posiadasz, ustalonego budżetu, czy po prostu Twoich aspiracji możesz sięgnąć po niezawodny monitor z odświeżaniem 144 Hz lub model z najwyższej półki, czyli z odświeżaniem na poziomie 240 Hz.

Monitory 27 cali są dostępne także w wersji panoramicznej oraz zakrzywionej. Modele panoramiczne stanowią najpopularniejszy wybór dla graczy, który nie kosztuje zbyt wiele. Z kolei zakrzywiony ekran jest o wiele droższy, ale oferuje niesamowite wrażenia podczas gier ze względu na zastosowanie krzywizn w konstrukcji monitora.

To jednak nie wszystko. Jak przystało na dobry monitor dla gracza, modele o przekątnej 27 cali oferują również inteligentne technologie dopasowujące jakość i płynność obrazu do maksymalnych możliwości komputera (np. FreeSync, G-Sync). Nie zabrakło w nich również możliwości regulacji wysokości, kąta nachylenia czy obrotu monitora, co pozwala uzyskać najwygodniejszą konfigurację dla gracza.

Czy to dobry monitor dla gracza? Jaki monitor dla gracza kupić?

Monitor LCD dla gracza 27 cali to bardzo dobry wybór przy ograniczonym budżecie oraz małej ilości wolnej przestrzeni na biurku. Sprawdzi się również wtedy, gdy zwyczajnie nie jesteś fanem bardzo dużych monitorów lub chcesz wykorzystać monitor również do pracy. Co najważniejsze, monitory 27 cali przyjmują różne kształty, dzięki czemu nie masz wcale ograniczonego wyboru. Zdecydowanie jest to bardzo ciekawa alternatywa dla największych monitorów.

Podsumowanie

Monitor 27” sprawdzi się w przypadku większości graczy, którzy nie mają potrzeby inwestowania w jak najszersze monitory do gry. Mniejszy monitor będzie o wiele bardziej uniwersalny, ponieważ sprawdzi się równie dobry przy intensywnym graniu, jak i podczas nauki, pracy czy oglądania filmów. A co najważniejsze — mniejszy rozmiar nie oznacza rezygnowania z najlepszych funkcji. W ofercie topowych producentów znajdziesz równie wydajne i mocne monitory, które parametrami dorównują największym modelom.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Dodaj komentarz