Wypróbuj gamingowy monitor i dobierz inne elementy do pokoju gracza

Gamingowy monitor i inne elementy pokoju gracza

Artykuł zaktualizowany 22 marca 2021


W pokoju gamingowym gracz musi czuć się swobodnie i komfortowo, by osiągać jak najlepsze wyniki. Powinien być wyposażony zgodnie z potrzebami miłośnika gier. Podpowiadamy, jak urządzić pokój dla gracza, a także, jakie urządzenia powinny się w nim znaleźć.


Jak urządzić pokój gracza?

Dobrym pomysłem jest wydzielenie strefy w pokoju, która przeznaczona będzie na komputerowe rozgrywki. Wystrój pokoju gracza trzeba odpowiednio zaplanować – znaczenie ma nawet kolor ścian, ale też ergonomiczne akcesoria, komfortowy fotel i dobre oświetlenie. Kluczowy dla sukcesów gamera jest też zestaw komputerowy – solidny i wydajny komputer, procesor, karta graficzna, monitor gamingowy i dodatkowe akcesoria.

Dobierz odpowiednie akcesoria do pokoju gracza i do gamingowego monitora

Aranżacja pokoju

Dobrym wyborem będą jasne kolory ścian, ew. neonowe dodatki, gdyż sprzyjają one skupieniu i nie przeszkadzają w grze ani nie działają nadpobudliwie. Biurko powinno być dostosowane do wzrostu gracza, optymalne będą modele z regulowaną wysokością. Ważne też, by nie ustawiać biurka z komputerem tyłem do okna lub w jego sąsiedztwie, gdyż odbijające się światło może rozpraszać uwagę. Ważną rolę dla komfortu pełni ergonomiczny fotel – gracz często spędza w nim długie godziny, dlatego istotne jest, by nie obciążał on kręgosłupa.

Na półkach można ustawić kolekcję gier i różne gadżety z nimi związane. Można też powiesić grube zasłony lub zamontować rolety, które zapewnią odpowiednie oświetlenie. Poza tym lampki LED będą dobrym wyborem. Jednak wystrój to dopiero początek – jakie sprzęty powinny znaleźć się w pokoju gracza?

Komputer i monitor gamingowy

Centrum wirtualnej rozrywki i wszechświata jest komputer, który zdecydowanie ma inne parametry niż modele domowe czy biurowe – liczy się m.in. wydajny procesor, karta graficzna, optymalne chłodzenie czy szybki dysk SSD. Ważnym elementem są też monitory gamingowe – niektórzy inwestują nawet w dwa lub trzy modele, które ustawiają obok siebie, gdyż monitory dla graczy to podstawa.

Muszą oferować znakomitą jakość obrazu, płynność i ostrość, być wydajne do wielogodzinnych rozgrywek, a także nie mogą męczyć oczu. Ważny jest też czas reakcji matrycy – najlepiej 0,5 ms albo 1 ms, maksymalnie 4 ms, wysoka częstotliwość odświeżania ekranu – 60 Hz to za mało, rozdzielczość WQHD albo 4K.

Trzeba też dopasować najlepszy dla siebie rodzaj matrycy, płaski lub zakrzywiony ekran, a także przekątną – w tych przypadkach wiele zależy od gatunku ulubionych gier. Dobry gamingowy monitor jest też wyposażony w technologie poprawiające obraz i chroniące wzrok.

Inne akcesoria dla gracza

Dla każdego miłośnika gier ważny jest komputer i gamingowy monitor, ale też wybór klawiatury, słuchawek i myszki. Klawiatura różni się od zwykłego modelu – jest szersza i większa, bardziej wytrzymała (polecane są mechaniczne), wyposażona w podświetlenie. Myszka gamingowa powinna być lekka i posiadać precyzyjny sensor i dodatkowe przyciski. Słuchawki nie mogą być ciężkie, ważne też, by były wygodne i zapewniały dobrą jakość dźwięku – te z mikrofonem pozwolą na komunikację z innymi uczestnikami gry. Można też zainwestować w głośniki, które również intensyfikują doznania dźwiękowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *