hosting dedykowany

Co to jest hosting dedykowany?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Każda strona internetowa zawiera pliki tekstowe, graficzne oraz multimedialne. Elementy te stanowią jej całość i muszą być przechowywane w konkretnym miejscu w wirtualnym świecie, czyli na serwerze internetowym. Hosting to udostępnianie miejsca na serwerze w celu przechowywania i upubliczniania strony internetowej w sieci. Wyróżnia się wiele rodzajów hostingu, m.in. współdzielny (wirtualny), VPS czy dedykowany.

Każdy z tych typów dostosowany dla różnej kategorii serwisów internetowych. Spośród wymienionych największe możliwości daje hosting dedykowany. W porównaniu z VPS czy wirtualnym dostarcza pełną moc obliczeniową oraz dużą elastyczność konfiguracji serwera. Praktycznie uzyskujesz całą moc serwera dla siebie.


Co wyróżnia hosting dedykowany od współdzielonego i VPS

1. Niezawodność– nie jesteś narażony na skutki działań innych użytkowników. Co wiąże się z pełnym bezpieczeństwem twojej strony www.

2. Wydajność– moc serwera jest przeznaczona tylko dla Ciebie. Hosting dedykowany gwarantuje Ci pełne wykorzystanie wydajności procesora, pamięci RAM oraz powierzchni dysku serwera dla twojej działalności internetowej. Dzięki temu zyskujesz możliwość rozwinięcia twojego przedsięwzięcia internetowego na dużą skalę. W hostingu wirtualnym czy VPS powierzchnia dysku jest współdzielona, a możliwości samego serwera zależą od ilości domen na nim umieszczonych.

3. Elastyczność– hostingu wirtualnego czy VPS cechują się ograniczoną elastycznością. W przypadku dedykowanego masz pełną możliwość wyboru systemu i oprogramowania dla twojej strony.

4. Indywidualny adres IP, dedykowany tylko dla ciebie. W przypadku hostingu wirtualnego adres IP jest współdzielony z innymi domenami.

5. Dość popularny hosting wirtualny obsługiwany jest przez firmę hostingową. W tym wypadku twoja kreatywność jest dość ograniczona. W przypadku hostingu dedykowanego jesteś sam administratorem swojego serwisu internetowego.


Kto powinien zdecydować się na hosting dedykowany.

Firmy usługowe prowadzące swoją działalność usługową głównie w Internecie wybierają domeny dedykowane. Do nich należą portale aukcyjne, społecznościowe czy sklepy internetowe. Tam, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością zasobów i danych sieciowych oraz użytkowników serwisów internetowych, serwery dedykowane najlepiej się sprawdzają.


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *