lokalizator GPS trackimo

Recenzja lokalizatora GPS firmy Trackimo – czy warto kupić?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Lokalizator GPS to niewielkie urządzenie zapewnia nam możliwość lokalizowanie i śledzenia ruchu ludzi, pojazdów, bagażu czy zwierząt. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa.


Lokalizator GPS Trackimo

W tym artykule skupimy się przede wszystkim na lokalizatorze Trackimo Optimum 3G. Jest to wielofunkcyjne, niewielkie urządzenie śledzące, które można włożyć praktycznie wszędzie. Doskonale sprawdzi się jako skuteczne zabezpieczenie naszego bagażu w podróży służbowej, dozór floty samochodów firmowych, czy nawet do sprawdzenia czy nasze dziecko dotarło do szkoły.

trackimo GPS


Nasze wrażenia –  Trackimo Optimum 3G

Mieliśmy przyjemność testować urządzenie Trackimo i sprawdzić jego funkcjonalność. Mimo miniaturowych rozmiarów to wysokiej klasy urządzenie, które lokalizuje śledzone obiekty z dokładnością do 2-3 metrów. Sprawdziliśmy jego działanie w kilku różnych, z życia wyjętych sytuacjach. Mamy nadzieję, że nasza opinia przybliży Wam jak szerokie zastosowanie posiada to urządzenie.

Bagaż na lotnisku

W naszym przypadku doskonale sprawdza się w podróżach służbowych, szczególnie na lotniskach. Na których często zdarza się, że bagaż poleci na inne lotnisko lub zaginie gdzieś w pomieszczeniach lotniska. Za pomocą lokalizatora Trackimo w bardzo prosty sposób możemy go namierzyć i odnaleźć, nawet przed służbami lotniska.

Twój pupil lubi uciekać w trakcie spacerów?

Nasz pies uwielbia zwiedzać niezbadane tereny i nie jednokrotnie zdarzyło się, że dał się ponieść psiej fantazji. Stres związany z poszukiwaniem i nawoływaniem psa jest niemal nie do zniesienia. Prosty zabieg zaczepienie lokalizatora na psiej obroży  Sprawdziliśmy proste rozwiązanie, wystarczyło przymocować urządzenie Trackimo do obroży psa i mogliśmy śledzić jego pozycję poprzez aplikację mobilną. Nasz pupil jeszcze nigdy nie był tak bezpieczny, a my tak spokojni.

Kradzież bagażu

Jeżeli przewozisz cenną elektronikę, taką jak laptop czy inne urządzenia to Trackimo Optimum 3G to rozwiązanie dla Ciebie! To świetne zabezpieczenie na wypadek kradzieży, jest niewielkie i trudne do znalezienia, jeżeli dobrze je ukryjesz.

Droga do szkoły

Twoje dziecko rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą? Które dziecko chce być ciągle odprowadzane przez rodziców? Wystarczy, że włożysz Trackimo do plecaka i masz już wszystko pod kontrolą. My zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie i mamy poczucie, że mamy kontrolę nad poczynaniami dziecka bez konieczności ciągłego wydzwaniania ja jego telefon. Jeżeli zboczy z trasy (wyjdzie z dozwolonego obszaru), dostaniemy powiadomienie, które nas o tym poinformuje i pozwoli na szybką reakcję.

trackimo 3g

Sposobów zastosowania lokalizatora Trackimo jest mnóstwo, wszystko zależy od Waszej wyobraźni.


Czym charakteryzuje się to urządzenie?

Bez granic

Lokalizator Trackimo działa bez względu na odległość dzieląca nas od przedmiotu śledzenia. Dodatkowo możemy być pewni, że nie zostaną za to naliczone żadne opłaty roamingowe. Urządzenie nadaje sygnał GPS i GSM co zapewnia nam bardzo dokładne określenie pozycji.

To doskonałe rozwiązanie dla osób które często podróżują lub chcą zabezpieczyć swoją flotę samochodów na międzynarodowych trasach.

Mocnym atutem Trackimo jest komunikacja poprzez sieć Wi-Fi, 3G oraz Bluetooth, która umożliwia precyzyjniejszą lokalizację niż w przypadku lokalizatorów 2G.

Wszechstronny dostęp

Obiekty może śledzić za pomocą przyjaznej, prostej aplikacji dostępnej zarówno na Androida jak i iOS. Dostęp możemy również uzyskać przez stronę www.trackimo.pl. Dzięki temu, dostęp do podglądu śledzonych obiektów możemy uzyskać praktycznie z każdego miejsca, w dowolnym czasie.

Żywotność baterii

Charakteryzuje się długim czasem działania na jednym ładowaniu, jest to aż 10 dni! Dodatkowo, urządzenie może być ładowane za pomocą zasilacza samochodowego, co pozwoli na nieprzerwaną pracę.

Maksymalne bezpieczeństwo użytkowania

Każde urządzenie Trackimo jest wyposażone w kartę SIM, która jest niezbędna do jego poprawnego funkcjonowania. Dbając o naszą anonimowość, producent wyposażył lokalizatory w karty M2M, nie wymagające ich rejestrowania.

Inne funkcje

Urządzenie posiada również czujnik ruchu, monitoruje wejścia i wyjścia ze stref, monitoruje prędkość, ma też przycisk SOS. Warto wspomnieć o rozmiarze lokalizatora, bo to jedynie 4,7 cm x 4 cm i zmieści się on praktycznie wszędzie, czy to do walizki, plecaka czy niemal dowolne miejsce w samochodzie.

Wszystkie informacje dotyczące zapisów z lokalizatora są przeznaczone wyłącznie dla Ciebie. Nikt oprócz Ciebie nie ma do nich dostępu. Dla chętnych jest możliwość udostępnienia swojej pozycji rodzinie lub znajomym na określony z góry czas.


Funkcje i możliwości

Inteligentne alarmy

Do naszej dyspozycji są trzy rodzaje alarmów-powiadomień. Możemy korzystać z alarmów SMS-owych, których limit wynosi 10 na miesiąc. Z kolei nielimitowane powiadomienia przychodzą do nas na e-mail i w dedykowanej aplikacji jako notyfikacje PUSH.

Częstość odświeżania pozycji

Ta opcja pozwala nam na ustawienie odstępów czasowych w jakich urządzenie wysyła informację o pozycji lokalizatora. Dostępne są interwały od 1 minuty, aż do 120 minut i oczywiście tylko na żądanie. Częstość odświeżania pozycji wpływa na żywotność baterii.

Przyciski alarmowe + przycisk SOS

Urządzenie posiada dwa przyciski, których funkcja lub znaczenie jest dowolna. Jedną z funkcji jest możliwość wysłania powiadomienia do dowolnej osoby, na przykład do swoich bliskich, z informacją, że dotarłeś na miejsce. Dodatkowo, urządzenie jest wyposażone w przycisk SOS, który pomoże Ci wezwać pomoc w nagłych, niebezpiecznych sytuacjach. Wiadomość alarmowa zawiera informację o dokładnym położeniu urządzenia i czasie jej wysłania.

Geo-strefy

Ta funkcja pozwala na tworzenie wirtualnych stref o dowolnych rozmiarach. Pozwala ona na ustalenie i kontrolowanie obszarów, jakich urządzenie nie powinno przekraczać. W przypadku naruszenia granicy strefy zostaje wysłane powiadomienie e-mail, SMS i w dedykowanej aplikacji. Strefy możemy dowolnie definiować  po wejściu w aplikację i „Utwórz nową strefę”. Możemy dowolnie modyfikować ją za pomocą myszki, bądź wpisując konkretne adresy. Strefy mogą mieć dowolny rozmiar.

Zapis historii

Historia lokalizacji zapisywana jest do 12 miesięcy wstecz. Można ją odtworzyć w dowolnej chwili, między innymi za pomocą dedykowanej i intuicyjnej aplikacji.

Wodoodporność

Silikonową osłonka, która otrzymujemy w zestawie skutecznie chroni urządzenie przed deszczem, wilgocią i zabrudzeniem.

Po dłuższym okresie możemy stwierdzić, że urządzenie świetnie sprawdza się w swojej roli a obsługa, zarówno urządzenia jak i aplikacji jest banalnie prosta, co sprzyja jego częstemu użytkowaniu. Polecamy je każdemu kto ceni sobie poczucie bezpieczeństwa, zarówno swoje, jak i swojego dziecka, samochodu, lub pupila.


 

Dodaj komentarz