gracz

Najlepsze gry na PC? Poznaj nasze propozycje!

Artykuł zaktualizowany 5 maja 2021


Pełna lista najlepszych gier na PC byłaby bardzo długa, dlatego skupimy się na ostatnich latach. Wśród hitów, które wybraliśmy, znajdzie się coś dla miłośników strzelanin, rozgrywek taktycznych, ekonomii, budowy miast czy przygodowej fabuły.


Doom Eternal

Punkt obowiązkowy dla miłośników strzelanin, zapewni doskonałą rozrywkę po długim, męczącym dniu. Kontynuacja hitowego Dooma z 2016 roku rozgrywa się na Ziemi plądrowanej przez demony. Misją naszego bohatera jest obrona planety przed zagładą za pomocą całego arsenału broni – od granatników po piłę mechaniczną. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ukatrupić potwora gołymi rękami. Potyczki wymagają refleksu, sprytu i bywają bardzo wymagające.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon

Świetna gra przygodowa, która usatysfakcjonuje najbardziej wybrednych fanów Gwiezdnych Wojen. Akcja rozgrywa się między trzecim a czwartym epizodem sagi, a głównym bohaterem jest były padawan Cal Kestis, władający Mocą. Nic dziwnego, że szybko staje się głównym celem Imperium. Nie unikniemy efektownych walk ze szturmowcami czy łowcami nagród, a podróżując po galaktyce, będziemy musieli się zmierzyć z niezbyt przyjacielskimi mieszkańcami poszczególnych planet.

Anno 1800

Jedna z najlepszych strategii i jedna z najbardziej udanych gier ostatnich lat. Głównym zadaniem w Anno 1800 jest zamiana osady w metropolię, ale to nie wszystko. Rozwój handlu, przemysłu, turystyki i stosunków dyplomatycznych musimy połączyć z eksploracją mórz i oceanów. Nie zabraknie także zaskakujących ekspedycji, jak np. ta za koło podbiegunowe oraz zapierających dech bitew morskich. A wszystko w epoce rewolucji przemysłowej, w oparach dymiących kominów, prężnie działających hut, stoczni i kopalni.

Dark Souls III

Genialne zakończenie wybitnej trylogii od studia From Software. Trudny, wymagający i pełen zagadek i nastawiony na walkę RPG. Tym razem głównym bohaterem jest istota „nierozpalona”, której zadaniem będzie odnalezienie Władców Pogorzeliska. Niektórzy gracze narzekają na szczątkową fabułę, którą otrzymujemy na wstępie, ale właśnie na tym polega wyjątkowość „soulsów”. Cała rzecz w tym, aby ułożyć historię z porozrzucanych informacji, a nawet wymagających baczności i dobrej interpretacji dialogów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jedni nazywają tę pozycję wprost majstersztykiem, inni uważają, że to jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Trzeba przyznać, że pod wieloma względami Wiedźmin 3: Dziki Gon to dzieło wybitne. Spektakularny świat łączy się tu z fascynującą opowieścią, czego więcej można pragnąć? Akcja rozpoczyna się tuż po podbiciu Temerii, gdy Geralt i Vesemir natrafiają na polu bitwy na ślady Yennefer. Głównym celem jest jednak odnalezienie Ciri. Sposób powiązania misji pobocznych z głównym wątkiem fabularnym to wzór, na którym mogą się uczyć twórcy innych RPG, a całość jest dopracowana do perfekcji.

Red Dead Redemption 2

Prequel westernowego hitu Rockstara, na który trzeba było czekać aż osiem lat. Było warto, bo wybija się wśród innych produkcji rozmachem, spektakularnym światem i dojrzałą, wielowątkową historią. Przenosimy się do 1899 roku na Dzikim Zachodzie. Bohaterem gry jest Arthur Morgan, prawa ręka szefa lokalnego gangu. To typowy gangster, który kradnie i zabija, ale ma swoje zasady i będziemy musieli o nich pamiętać niejednokrotnie stając przed trudnymi wyborami.

Ori and the Will od the Wisps

Jedna z najlepszych platformówek, zachwycająca magicznym, onirycznym klimatem i piękną muzyką, a jednocześnie dostarczająca wielu emocji. Do tego wspaniała fabuła sprawia, że otrzymujemy nie tylko trudną zręcznościówkę, ale po prostu wybitną grę.

Jeżeli szukasz gier na PC, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedą gier serwisu Gram.pl , która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/pc/

Dodaj komentarz