zdrowykoktajl

Koktajle odchudzające – czyli jak smacznie i bezpiecznie pozbyć się zbędnych kilogramów

Artykuł zaktualizowany 28 stycznia 2022


Gdy tylko kończy się zima i na domowym kalendarzu odkrywamy marcową planszę, to znak, że pora pomyśleć o powrocie do formy sprzed pół roku. Nagromadzone w ciągu jesieni i zimy “zapasy” wszyscy chcielibyśmy zgubić najlepiej w trybie natychmiastowym i bez wysiłku. Niestety, droga do sylwetki idealnej, a przynajmniej zbliżonej do idealnej okupiona być musi wysiłkiem i intensywnymi ćwiczeniami. Są jednak metody na to, aby przyspieszyć wszelkie procesy służące spalaniu tkanki tłuszczowej. Jedną z nich mogą być koktajle odchudzające. Czy naprawdę mogą być skuteczne w walce o smukłą figurę? Jak należy je spożywać, aby przynosiły oczekiwane efekty? Czy mogą zastąpić śniadanie, obiad i kolację?


Koktajle odchudzające – zdrowie w formie instant

Koktajle odchudzające instant z początku zawojowały kraje Zachodnie, stopniowo znajdując szerokie zastosowanie także w Polsce. Podstawą skutecznego w działaniu koktajlu odchudzającego jest mieszanka różnego rodzaju białek. Pochodzić mogą z serwatki jak i również z roślin, np. soi lub fasoli. W składzie makro znajdziemy wszystkie składniki niezbędne do tego, aby cały nasz organizm poczuł się w pełni odżywiony. Do tego dochodzą kompleksy witamin wraz z minerałami, poprawiającymi ogólną przemianę materii, a także wygląd skóry. Piękno naszego organizmu bierze się od wewnątrz, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że regularne spożywanie koktajli odchudzających przywraca nam młodość i sprawia, że dłużej cieszymy się witalnością oraz chęcią korzystania z życia do późnych lat.

Czy koktajle odchudzające są w stanie zastąpić tradycyjne posiłki?

Unikalny, przemyślany i specjalistycznie dopasowany skład koktajli odchudzających instant pozwala na to, by zastępować nimi tradycyjne posiłki domowe. Najwygodniej będzie stopniowo wprowadzać program odchudzania polecany przez wszystkich renomowanych dietetyków. Na początku zamieniamy jeden z posiłków na ulubiony koktajl, by po pewnym czasie wprowadzić pozostałe zamienniki. W ten sposób nasz organizm nie odczuje zmiany zbyt gwałtownie, a tym samym wyeliminujemy prawdopodobieństwo wystąpienia znienawidzonego przez wszystkich efektu jo – jo. Codzienne posiłki na bazie koktajli odchudzających zachowują pełnię wartości odżywczych, a jednocześnie nie obciążają organizmu nadmiarem kalorii. Wszelkie braki witamin i minerałów zostają natychmiast uzupełnione i transportowane do krwiobiegu. To dzięki temu wzrasta w nas poziom pozytywnej energii, mamy więcej chęci do działania i z miejsca chcemy zmieniać świat na lepsze.

Jak przygotować idealne koktajle odchudzające?

Najwygodniej zaopatrzyć się w wygodny w codziennym stosowaniu blender kielichowy. Koktajle instant świetnie rozpuszczają się w wodzie, a także w mleku zwierzęcym lub roślinnym. Jeśli podczas czytania etykiety na opakowaniu zauważymy, że w składzie jest niewiele kwasów tłuszczowych, możemy dolać nieco oleju. Obecnie sklepy ze zdrową żywnością i suplementami diety oferują bogatą gamę smakową koktajli do przygotowania w domu lub w pracy, również w czasie podróży. Możemy poznać niesamowity smak koktajli z dodatkiem owoców tropikalnych, jagód goji, ekstraktów warzywnych, czekolady, kawy, wanilii, kurkumy i wielu innych dodatków, których o świetne połączenia z białkiem nigdy wcześniej byśmy nie podejrzewali. Podstawą utraty zbędnych kilogramów jest zdrowa i przemyślana dieta. Koktajle odchudzające pozwalają zachować równowagę i komfort na drodze do odzyskania smukłej sylwetki oraz zmniejszenia problemów gastrycznych, które obecne są zwłaszcza wśród starszego pokolenia fanów zdrowego odżywiania.

Koktajle odchudzające – kto powinien się na nie zdecydować?

Koktajle odchudzające z czystym sumieniem polecić można osobom, które:

  • na domowe gotowanie zawsze poświęcały minimum czasu, unikają garnków, ale zależy im na tym, by każdego dnia organizm przyswoił to, co najbardziej wartościowe
  • chcą bardziej kontrolować wpływ kalorii na swój organizm – wszystkie składniki w koktajlach dopasowane są według ściśle określonych proporcji
  • dużo pracują i lubią przygotować coś na szybko i bez zbędnego czekania
  • złoszczą się na siebie za podjadanie pomiędzy posiłkami – dostarczone do organizmu białko zatrzyma pragnienie zjedzenia czegoś niezdrowego, można zatem powiedzieć “do widzenia” wszelkiego rodzaju ciastkom, cukierkom i chipsom

Jak stosować koktajle odchudzające w przemyślany sposób?

Aby uniknąć efektu jo – jo, czyli powrotu do dawnej formy “z nawiązką”, należy działać w sposób przemyślany i bez nadmiernych restrykcji. Bardzo pomocne w tej sytuacji są wszelkie programy odchudzające, prezentowane przez wykwalifikowanych dietetyków oraz producentów zdrowej żywności w sieci. W miarę zauważania postępu, po pewnym czasie do diety można na powrót wprowadzić tradycyjną żywność, jednocześnie nadal korzystając z koktajlu raz czy dwa razy dziennie. W ten sposób jeszcze bardziej urozmaicimy naszą dietę. Chude mięso, chleb razowy, dużo warzyw i owoców – na dłuższą metę nie musimy z tego rezygnować, jeśli lubimy jedzenie tego typu. Dodatkowo nie zapominajmy też o aktywności fizycznej. Jest ona bardzo ważna, ponieważ stanowi główny napęd dla całego procesu odchudzania. Samo picie koktajli i leżenie plackiem na kanapie niczego nie zmieni. Aktywność fizyczna plus zdrowy suplement diety – tylko taka recepta na odchudzanie jest w pełni skuteczna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *