kobieta pokazuje ile schudła na za dużych spodniach

Suplementy wspomagające odchudzanie

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Skuteczne odchudzanie może wystąpić tylko wtedy, gdy podejdzie się do tego z rozsądkiem, odpowiednio planując cały proces. Poza odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, warto jeszcze wprowadzić suplementację HMB lub innymi substancjami wspomagającymi odchudzanie.


Czym jest HMB?

W procesie odchudzania najważniejsze jest doprowadzenie do deficytu energetycznego. Chcąc to osiągnąć, trzeba zaordynować sobie odpowiednią dietę, a także zwiększyć ilość wysiłku fizycznego. Wtedy na skutek wytężonej pracy mięśni, a także niedoboru energetycznego organizm zacznie spalać tkankę tłuszczową. HMB jest tutaj idealnym suplementem, który sam w sobie skutecznie wspomoże regenerację mięśni po intensywnym wysiłku, a także przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.

Są to dwa niezależne od siebie procesy, które należy stymulować niezależnie od siebie. Działanie Hydroksymetylomaślanu, czyli HMB wspomoże regenerowanie się mięśni uszkodzonych na skutek ciężkiego treningu. Po tym, gdy podczas wysiłku dojdzie do uszkodzenia włókien mięśniowych, organizm musi dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych. Optymalną sytuacją jest także, gdy w organizmie znajdzie się duża ilość substancji antykatabolicznych, które zapobiegną rozpadowi mięśni. HMB pełni właśnie taką funkcję.


Jak HMB wspomaga odchudzanie?

Środek ten przyspiesza także, spalanie tkanki tłuszczowej, która zachodzi niezależnie od spalania energii przez mięśnie. Proces ten sprowadza się do tego, że aktywnie pracujące mięśnie spalają energię dostarczaną z krwiobiegu. Jednak, gdy energii będzie za mało, mięśnie zaczynają pracować coraz gorzej, a na końcu same ulegają rozpadowi. Dzięki HMB stymulowany jest proces, która ułatwia organizmowi przetworzenie energii zmagazynowanej w postaci tkanki tłuszczowej w energię, która jest dostępna dla mięśni.

Pozwala to dłużej i ciężej trenować, a przy okazji spalać niechcianą tkankę tłuszczową, przy okazji chroniąc mięśnie przed katabolizmem, czyli rozpadem. Suplementowanie się tą substancją może też zmniejszyć odczuwanie głodu podczas deficytu energetycznego, z tego względu, że organizm w łatwiejszy sposób może sięgnąć po rezerwuary energetyczne, które odłożył w postaci tkanki tłuszczowej. Znacząco ułatwia to utrzymanie rygorystycznej diety, a ostatecznie osiągnięcie celu, jakim jest szczupła sylwetka.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *