woda jonizowana

Woda jonizowana – jak zrobić i jak działa?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Bez wody nie ma życia. Ciało dorosłego człowieka składa się w 70% z wody. W wodzie rozpuszczane są witaminy, które pobieramy z pokarmem, tylko dzięki wodzie w organizmie mogą zachodzić liczne przemiany biochemiczne, które pozwalają nam rozwijać się, oddychać, po prostu żyć. Jednak nie każdy napój, po który sięgamy, jest dla nas zdrowy.


Dlaczego najlepszym wyborem jest woda jonizowana?

Ludzki organizm pobiera wodę z rozmaitych pokarmów, w tym zup, soków i innych napojów. Niestety, wiele z nich oprócz dobroczynnej wody zawiera składniki niekorzystne dla naszego ciała – zauważa ekspert z Global Water.


Dlaczego warto pić wodę jonizowaną?

Dużym problemem są olbrzymie ilości cukru, jakie znajdują się w składzie soków i napojów gazowanych. Niezdrowe są też teina i kofeina zawarte w mocnej kawie i herbacie. Paradoksalnie, picie dużych ilości takich napojów nie sprzyja ciału, ale wręcz przeciwnie, prowadzi do niebezpiecznego zakwaszenia i odwodnienia organizmu.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że najzdrowszym rozwiązaniem jest picie czystej wody. Pijąc co najmniej 1,5 litra wody dziennie, szybko zauważysz poprawę samopoczucia, lepszy wygląd skóry, a dodatkowo ustrzeżesz się przed przybieraniem na wadze. Jeszcze więcej korzyści odczujesz, jeśli będziesz pić wodę jonizowaną.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Trenuj mądrze, nie ciężko 


Woda jonizowana? Na zdrowie!

Wiemy już, że codzienne picie wody jest dobre dla ciała. Ale czy wiesz, że pijąc dobrej jakości, tzw. żywą wodę, możesz spodziewać się wręcz rewolucyjnych zmian w swoim organizmie? Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom, jakie daje picie wody jonizowanej.

Wodę jonizowaną otrzymujemy na drodze elektrolizy. Proces ten wpływa na zmianę pH wody oraz jej potencjału oksydacyjnego. Oznacza to, że alkaliczna woda jonizowana pozwala odkwasić organizm, zaś jej niski potencjał ORP ułatwia obronę organizmu przed wolnymi rodnikami.

Regularne, codzienne picie wody jonizowanej pomaga wzmocnić układ odpornościowy organizmu i ogranicza działanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie komórkowe. Innymi słowy, woda jonizowana chroni cię przed chorobami i pomaga zatrzymać młody wygląd oraz dobre samopoczucie.

Kolejną właściwością wody jonizowanej jest znacznie większa zdolność przenikania błon komórkowych. Co za tym idzie, twoje ciało jest lepiej nawilżone, a wszystkie zbędne i toksyczne składniki pochodzące z pokarmów są szybciej usuwane z organizmu.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Wpływ kawy na organizm sportowca 


Czy warto pić wodę jonizowaną?

Sięgając regularnie po wodę jonizowaną, odczujesz zwiększony przypływ energii i zmniejszenie łaknienia. Właśnie dlatego woda alkaliczna jest tak bardzo pomocna w odchudzaniu. Pijąc ją, będziesz dłużej czuł się najedzony i będziesz miał więcej sił do uprawiania aktywności fizycznej.

Najnowsze badania dowodzą, że woda jonizowana nie tylko pomaga utrzymać dobre zdrowie, ale także sprzyja leczeniu wielu chorób. Szczególną skuteczność wykazuje w walce ze schorzeniami wywołanymi nadmiernym zakwaszeniem organizmu, a więc z kamicą nerkową i dną moczanową.


Jak zrobić wodę jonizowaną?

Jeśli szukasz prostej i bezpiecznej metody na poprawę samopoczucia, kondycji i zdrowia, picie wody jonizowanej jest najlepszym pomysłem. Ale skąd ją wziąć? To proste, z twojego kranu, przy użyciu jonizatora.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *