mechanik

Jak wybrać dobrego mechanika samochodowego?

Artykuł zaktualizowany 6 października 2021


Dobry mechanik samochodowy, z którego usług korzystamy regularnie, to absolutna podstawa, by przez wiele lat móc cieszyć się sprawnym i zadbanym pojazdem. Jak znaleźć dobrego i zaufanego mechanika samochodowego, solidnie wykonującego wszelkie powierzone mu zadania bez ryzyka reklamacji usługi, straty nerwów i pieniędzy? To pytanie nurtuje przede wszystkim początkujących kierowców, często nadmiernie przywiązanych do nienagannego wyglądu swoich samochodów. Kiedyś przychodzi ten moment, że trzeba niezwłocznie udać się do mechanika samochodowego. Jak wybrać tego właściwego spośród innych ofert?


Dobry mechanik samochodowy – na wagę złota

Warto polegać na poradach starszych kierowców wśród rodziny, znajomych i przyjaciół. Jeśli samochód Twoich rodziców od lat pielęgnuje jeden i ten sam, sprawdzony mechanik – z pewnością świadczy to o tym, że rodzice zadowoleni są z jego usług i ufają mu w najdrobniejszych kwestiach. To jest jedna z podpowiedzi, gdzie możesz się udać ze swoim problemem dotyczącym pojazdu.

Wybrać dobrego mechanika samochodowego można także na podstawie wizyt na forach przeznaczonych dla kierowców. Można na nich natrafić nie tylko na owocne dyskusje kierowców, ale również znaleźć liczne reklamy serwisów samochodowych o zróżnicowanych cenach za proponowane usługi. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, gdzie konkurencja wśród mechaników samochodowych jest zazwyczaj dosyć spora – reklamy mogą naprowadzić Cię na adres właściwego warsztatu, z którym zwiążesz się na wiele lat.

Cechy dobrego mechanika samochodowego

Można je określić w prosty i kluczowy sposób. Znajdziemy w nich wartości niezbędne dla rzetelnego wykonywania każdego zawodu, jak i elementy pasujące ściśle tylko do świata motoryzacji. Dobry mechanik samochodowy powinien:

  • pochwalić się osiągniętymi kwalifikacjami, wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi
  • korzystać z najnowocześniejszej gamy narzędzi i urządzeń do naprawy samochodów
  • inwestować w narzędzia detailingowe
  • współpracować z koncernami motoryzacyjnymi, by dzięki temu rozwijać swoją działalność
  • korzystać ze sprzętów i narzędzi objętych gwarancją
  • współpracować z lakiernikami, jeśli sam nie posiada podobnych uprawnień
  • stosować rozbudowane techniki naprawcze do każdego rodzaju samochodów, zarówno osobowych jak i dostawczych, im większy wachlarz, tym większa wszechstronność mechanika
  • oferować korzystne ceny za usługi

Dobry mechanik samochodowy – ile kosztuje?

Cena za usługę mechanika samochodowego zależy od wielu szczegółów. Wiadomo, że za przegląd samochodowy czy wymianę określonej części w całym układzie więcej zapłacimy w dużym mieście, niż w mniejszej miejscowości. Na szczęście, w wielu przypadkach mechanicy dla swoich stałych klientów oferują korzystne zniżki, ponieważ każdemu zależy na tym, aby w razie potrzeby chętnie wracali do warsztatu, gwarantując tym samym stały dochód. Mimo dużej konkurencji na rynku zawód mechanika samochodowego wciąż jest w cenie. Społeczeństwo podróżuje dużo, transport kwitnie, wciąż wzrasta popyt na nowoczesne pojazdy, więc nic dziwnego, że mechanicy samochodowi nie mogą narzekać na brak pracy.

Artykuł powstał we współpracy z 3car – warsztatem samochodowym z Rzeszowa.

Dodaj komentarz