rysy na samochodzie

Jak usunąć głębokie rysy na lakierze samochodowym?

Artykuł zaktualizowany 19 czerwca 2022


Każdy posiadacz samochodu chce, by jego pojazd prezentował się doskonale. Niestety, samochód jest rzeczą, której używamy na co dzień co wiąże się niestety z ryzykiem jego uszkodzenia. Czasem wystarczy chwila nieuwagi nas lub innych użytkowników ruchu by na lakierze pojawiły się widoczne, głębokie rysy. W jaki sposób możemy je usunąć? Czy jest to możliwe? Przekonajmy się.


Ustal głębokość rysy

Rysy na lakierze samochodowym mogą powstać w wyniku wielu czynników. Wśród nich wymienić możemy nie tylko uszkodzenia mechaniczne takie jak otarcia czy zarysowania, ale również rysy powstające w wyniku działania czynników atmosferycznych czy stosowania nieodpowiednich środków czyszczących. Jeśli chcemy usunąć je z lakieru naszego pojazdu warto zacząć od oceny ich głębokości. O płytkich rysach mówimy, kiedy dotyczą one jedynie wierzchniej warstwy lakieru, ich usuwanie jest stosunkowo proste i możemy przeprowadzić je samodzielnie. Jeśli jednak mamy do czynienia z rysami głębokimi, które przecinają kilka warstw lakieru i dosięgają do podkładu wówczas lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Samodzielne usuwanie rys na lakierze samochodowym

Na rynku możemy znaleźć szeroką ofertę past polerskich, rysików czy wosków koloryzujących, które możemy wykorzystać samodzielnie w swoim garażu. Ich stosowanie jest zazwyczaj bardzo proste – wystarczy nałożyć je na dokładnie oczyszczoną i wysuszoną powierzchnię karoserii oraz postępować zgodnie z instrukcją producenta. Warto jednak mieć świadomość, że jest to rozwiązanie doraźne, które wypłukuje się po kilku myciach samochodu i sprawdzi się jedynie w przypadku płytkich, niewidocznych z odległości rysek.

Profesjonalna korekta lakieru – dlaczego jest dobrym pomysłem?

Jeśli rysa jest głęboka tzn. sięga co najmniej 60 procent grubości lakieru warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która zaproponuje nam wykonanie korekty lakieru. To proces, w którym wykorzystuje się specjalistycznych produktów polerskich, które są w stanie poradzić sobie z wyrównaniem kolorytu lakieru nawet głębokich rys. Następnie auto zostaje zabezpieczone powłoką ceramiczną lub woskiem.

Gdzie znaleźć dobrą firmę usuwającą głębokie rysy na lakierze samochodowym?

Obecnie na rynku działa wiele firm oferujących usługi usuwania głębokich rys na lakierze samochodowym. Jak jednak znaleźć taką, która spełni nasze oczekiwania? Przede wszystkim warto wykorzystać możliwości, które daje nam internet. Wystarczy wpisać hasło: detailing Gdynia by poznać listę firm świadczących tego typu usługi na tym obszarze. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z opiniami i ofertą danej firmy detailingowej. Doskonałym przykładem jeśli chodzi o Gdynię jest One Man Army Detailing. To doświadczeni fachowcy, którzy korzystają z najnowocześniejszych technologii oraz wysokiej jakości produktów, dzięki którym możliwe jest usuwanie rys o głębokości wynoszącej nawet 100 procent.

Podsumowując, w obecnych czasach dysponujemy szeregiem nowoczesnych rozwiązań i technologii, które pozwalają usunąć nam nawet głębokie rysy na lakierze samochodowym. Warto jednak mieć świadomość, że działając samodzielnie i nie posiadając wiedzy oraz doświadczenia możemy jeszcze bardziej uszkodzić powierzchnię lakieru. Dlatego też lepszym sposobem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *