Jak często karmić psa?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Sposób żywienia psa zależy od wielu różnych czynników, w tym jego wieku, wagi, rasy, a także szczególnych potrzeb i wymagań czworonoga, związanych chociażby z chorobami i dolegliwościami. Jak zatem często powinno się karmić psa? Na co warto zwrócić uwagę?


Rola odpowiedniego żywienia

Przede wszystkim należy podkreślić, że sposób żywienia psa ma niebagatelny wpływ na to, jak długo będzie żył i czy będzie się cieszył dobrym zdrowiem. Jego dieta powinna być odpowiednio zbilansowana. Należy podawać mu tylko produkty, które w swoim składzie nie zawierają szkodliwych konserwantów i innych, sztucznych składników. Jedzenie Twojego pupila powinno składać się w większości z wysokiej jakości białka – mięsnego lub rybnego. Należy stawiać tylko na znanych i cenionych producentów psiej żywności. Godny polecenia jest chociażby sklep internetowy https://www.dolina-noteci.pl/. Poza tym należy zwrócić uwagę na regularność posiłków. Jak często należy karmić psa?


Sprawdź zalecenia producenta

Przede wszystkim warto sprawdzić zalecenia samego producenta psiej karmy. Najczęściej na opakowaniu znajdziesz szeroki opis tego, jak obliczyć optymalną ilość serwowanego jedzenia. Takie wytyczne pojawią się też na stronie internetowej producenta. Sprawdź chociażby na https://www.dolina-noteci.pl/. Tamtejsza tabela dawkowania pozwoli Ci określić ile saszetek na dzień powinno się stosować w żywieniu psa o konkretnej wadze. Na marginesie warto więc zaznaczyć, że uprzednio musisz zważyć psa i stwierdzić, do jakiej grupy się zalicza.


Częstotliwość karmienia psa a jego wiek

Częstotliwość karmienia psa zależy w dużej mierze od jego wieku. Szczeniaki wymagają większej troski i uwagi. Należy karmić je nawet pięć, sześć razy dziennie. Trzeba jednak zachować odpowiednie proporcje posiłków. Rzecz jasna nie będą to tak duże porcje, jakie otrzymują psy dorosłe. Tutaj również należy trzymać się dawek, wskazanych przez producenta. Dorosłe psy można natomiast karmić raz, dwa albo trzy razy dziennie. Wszystko zależy od rodzaju karmy, preferencji samego psa oraz Twojej wygody. Dla osób pracujących z pewnością najłatwiejszym rozwiązaniem będzie karmienie psa tylko raz, ewentualnie dwa razy dziennie.


Szczególne wymagania żywieniowe

Pamiętaj też, że na częstotliwość karmienia psa mogą wpłynąć jego szczególne wymogi żywieniowe. Jeżeli pies jest chory albo wykazuje określone nietolerancje pokarmowe, jego sposób żywienia może się dość znacząco zmienić. Te kwestie należy jednak skonsultować z weterynarzem, który pomoże nam określić dietę psa.


 

Dodaj komentarz