nieudana randka jak ją zakończyć

Jak zakończyć nieudaną randkę?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Szukasz swojej drugiej połówki i często spotykasz się z nieznajomymi mężczyznami. To dość uciążliwy proces, szczególnie gdy wasz pierwszy kontakt ma miejsce w mediach społecznościowych lub w serwisach randkowych.

Piszecie do siebie płomienne e-maile i rozmawiacie na czacie lub telefonicznie. Wydawało się, że to jest to, więc przyszedł czas na spotkanie w realu. I tutaj wielkie rozczarowanie. On wydawał się sympatycznym, przystojnym facetem, z wielką erudycją i poczuciem humoru.

A tutaj okazało się, że wirtualna rzeczywistość może wiele rzeczy nadpisywać. Zwłaszcza jak wykreowaliśmy sobie inny obraz swojego randkowego partnera, niż on w rzeczywistości jest. No i jak tutaj elegancko wyjść z tej niezręcznej sytuacji? Jak zakończyć nieudaną randkę? Podpowiem ci kilka sposób jak uwolnić się od nieudanej randki, aby nie zrobić drugiej osobie przykrości.


Niewinne kłamstewko

To jeden z najbardziej popularnych sposobów wyjścia obronną ręką z niechcianej randki. Zazwyczaj staramy się żyć w zgodzie z prawdą, ale czasem przychodzą takie sytuacje życiowe, że niewinne kłamstwo jest niezbędnym elementem, aby nie zranić czyichś uczuć. Co prawda warto takie kłamstwo zaplanować z wielką gracją, aby prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia było nadzwyczaj realne. Niektórzy wciągają w to osoby trzecie, na przykład koleżankę, która w odpowiednim momencie zadzwoni i będzie wymagała natychmiastowej pomocy.


Złe samopoczucie

To kolejny dość znany sposób na pozbycie się delikwenta. Kobiety często mogą mieć migreny, a przy okazji bóle menstruacyjne, których żaden facet nie rozumie. To wydaje się najbardziej prawdopodobne i nic niepodejrzewający mężczyzna z chęcią szybko zawiezie nas do domu. A na drugi dzień zadzwoni zapytać o nasz stan zdrowie.


Skupienie na sobie

Nudną randkę jakoś przeżyłaś, ale on dzwoni i chce kolejnych spotkań, bo o zgrozo Ty wpadłaś mu w oko. No i co tutaj powiedzieć ? Jak mu odmówić ? Co niektóre kobiety w tym momencie stwierdzają, że jednak nie chcą się na razie wiązać, a powinny skupić się właśnie teraz na sobie. Na własnym rozwoju i karierze zawodowej, a ewentualny mąż i dzieci mogą sobie jeszcze poczekać.


Nieudana randka? Opowiadaj o swoim byłym

No cóż, zanim trafimy na tego właściwego, to po drodze wiele razy się sparzymy i przeżyjemy wiele zawodów miłosnych. Co niektóre kobiety są bardzo dobrymi aktorkami i potrafią udawać na nieudanej randce, jak bardzo im jeszcze zależy na byłym i że nie mogą jeszcze uwolnić się od emocji i uczuć związanych z ex. Zerwanie było dla niej wielkim bólem i upokorzeniem. Dlatego na każdym kroku wspominają o tym i że potrzebują czasu na pozbieranie się po nieudanym związku. To sygnał właśnie dla ciebie chłopie, że nie masz co liczyć, że akurat coś z tego będzie.


Szczerość to najmniej stosowany sposób

Szczerość w kontaktach z ludźmi, a szczególnie z nieznajomym na randce, z której chcesz się wymiksować to rzadko spotykany sposób na odmówienie. No cóż, wolimy owijać w bawełnę, aby kogoś nie zranić, niż powiedzieć wprost co myślimy i czujemy w stosunku do drugiej osoby. A wydaje się to najlepszy sposób, aby na samym początku powiedzieć prawdę, zanim druga osoba się nie zaangażuje i nie zacznie snuć planów. Im bardziej będziesz w to brnąć, tym bardziej będzie ciężko dla was obu. A przy okazji naprawdę zranisz tę osobę.

Najlepszym rozwiązaniem na zerwanie niechcianego kontaktu jest zdobycie się na odwagę i powiedzenie prawdy. Wtedy ta druga strona nie będzie miała już żadnych złudzeń i rozstaniecie się w przyjaźni. Każde z was pójdzie w swoją stronę i będzie mogło spokojnie ułożyć sobie życie po swojemu.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *