angielski online

Czy warto uczyć się angielskiego online?

Artykuł zaktualizowany 20 października 2021


Język angielski to absolutna podstawa. Jego przynajmniej podstawowa znajomość wymagana jest, niemal we wszystkich pracach. Podstawy może opanować każdy, ale jak połączyć pracę i naukę? Postaw na naukę angielskiego online!


Kurs stacjonarny czy nauka angielskiego online?

Angielski jest językiem jednym z najpowszechniej używanych na świecie. Zarówno w kontaktach z przyjaciółmi zza granicy, jak i w biznesie. Język angielski jest absolutnie niezbędny w kontaktach z kontrahentami z całego świata. Język angielski stał się podstawowym językiem biznesu, dzięki swojej uniwersalności, prostej gramatyce i jasnym zasadom językowym.

Dzięki rozwojowi technologii, nauka w stacjonarnych placówkach powoli odchodzi w zapomnienie. Diametralną i kluczową różnicę można zauważyć w zaoszczędzonym czasie, między innymi na dojazdy i powroty ze szkoły.

Nauka poprzez komunikator internetowy Skype, jest równie skuteczna co lekcje w stacjonarnych szkołach. Dzięki temu zaoszczędzamy czas, który możemy poświęcić, choćby na powtórkę materiału. Nauka angielskiego online staje się coraz bardziej popularna, gdyż jest to po prostu wygodne i skuteczne. Nauka w domowych pieleszach pozwala na zrelaksowanie się i pełne skupienie na lekcji.

Nie wszyscy jednak preferują naukę online. W tym przypadku polecamy zapisać się na kurs językowym, śmiało możemy polecić szkołę językową avalon.lublin.pl.


Kim jest native speaker?

Native speaker języka angielskiego to osoba, która wychowała się w kraju, gdzie językiem urzędowym jest angielski. To są kraje, takie jak USA, Kanada czy Wielka Brytania. Taka osoba nie ma problemu z porozumiewaniem się i zna wiele praktycznych zwrotów, które ułatwią nam codzienna komunikację. To doskonali nauczyciele, którzy znają wszelkie meandry ich ojczystego języka, przydatne słówka czy nawet zwroty z mowy potocznej, czyli slangu.


Czy warto skorzystać z usług native speakera?

Wielu Polaków zna podstawy angielskiego, ale nie potrafią w nim odnaleźć i płynnie porozumiewać. Powodem takiej sytuacji jest niepewność swoich umiejętności i powstanie bariery i niechęci do używania języka angielskiego w codziennym życiu.

Lekcje z native speakerem to bardzo skuteczny sposób na jej przełamanie, gdyż nauczyciel mówi wyłącznie po angielsku i nie ma możliwości „przejścia” na język polski. Przy odrobinie samozaparcia i chęci do nauki, błyskawicznie zaczniecie rozmawiać po angielsku i przełamiecie wszelkie opory. W przypadku lekcji z polskojęzycznym nauczycielem, często obowiązuje zakaz używania języka polskiego. Jednak dla zachowania płynności lekcji, często przechodzi się na język polski.

Doświadczeni, anglojęzyczni nauczyciele potrafią zaplanować lekcję, w taki sposób, że uczniowi używają języka angielskiego bez przerwy. Przy systematycznej nauce nie będą mieli problemu z opanowaniem materiału. Native speakerzy doskonale wiedzą, jaka część materiału może sprawiać trudność. Dzięki ich obyciu z językiem i przygotowaniem odpowiednich materiałów, minimalizują powstające bariery.

Obycie i osłuchanie się z językiem angielskim, to pierwszy krok do używania go w praktyce. W trakcie zajęć z native speakerem musisz mówić, pisać i myśleć po angielsku. Postępy to tylko kwestia czasu, samozaparcia i systematycznej nauki.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *