iphone 11

iPhone 11 czy XS?

Artykuł zaktualizowany 7 maja 2020


W poprzednim roku swoją premierę miał iPhone 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max. Wiele osób zastanawiało się, czy warto wymienić starszy model na nowszy. Dziś pod lupę bierzemy iPhone 11 i porównujemy go z XS. IPhone 11 czy XS? Który z nich wygra pojedynek?


iPhone 11 vs iPhone Xs – wygląd i wyświetlacz

IPhone 11 to prosty flagowiec o przeciętnym wyglądzie. Ma dość grube ramki dookoła ekrany i nieestetyczny moduł tylnego aparatu. Pomimo tego, zastosowano w nim matowe szło i metalową ramkę świetnej jakości. Do tego jest dość ciężki, bo aż 194 g. IPhone 11 ma przekątną 6,1.
Co ciekawe, nie ma tutaj panelu OLED a Liquid Retina LCD o rozdzielczości 1792 x 828. Jeżeli ktoś ma bardzo dobre oko, to może zauważyć, że nie jest to pełne Full HD. Mimo to, odwzorowanie kolorów jest naprawdę dobre. Na jasność również nie ma co narzekać. Natomiast w XS mamy do czynienia z ekranem Super Retina OLED o rozdzielczości 2688 x 1242 i upakowaniu pikseli na poziomie 458.

iPhone 11 czy iPhone XS – wydajność

Niewątpliwie główną zaletą jedenastki jest wydajność. Znajdziemy w nim układ Apple A13 Bionic, do którego nie przyczepi się nawet najbardziej wymagający użytkownik. Procesor wspiera 4 GB RAM-u, co gwarantuje płynność i radzenie sobie z wielozadaniowością. Natomiast w iPhone XS mamy A12 Bionic. Ale nie oszukujmy się, nie jest on wcale gorszy. Obydwa flagowce należą do naprawdę bardzo wydajnych i różnica w codziennym użytkowaniu jest nieodczuwalna.

iPhone 11 czy iPhone XS – aparat

Jedenastka może pochwalić się również doskonałym aparatem. Z tyłu umieszczono dwa sensory 12Mpix, połączone z szeroko oraz ultra szerokokątnym obiektywem. Trzeba przyznać, że robią znakomite zdjęcia i nawet profesjonalista będzie zadowolony. Do tego zastosowano Slofie, czyli tryb zwolnionego film dla przedniej kamerki. Filmy możemy nagrywać 4K przy 60 klatkach na sekundę i w trybie Smart HDR. Natomiast z przodu znajdziemy sensor o rozdzielności 12 Mpix. I tu tez nie ma się do czego przyczepić. Zaś w modelu iPhone XS mamy podwójny obiektyw – 12 Mpix ze światłem f/1.8 i teleobiektyw 12 Mpix i światłem f/2.4.

iPhone 11 czy XS?

Nie ma wątpliwości, że liderem wśród flagowców jest 11. Co ciekawe, jego sprzedaż zaskoczyła samego prezesa marki Apple, Tima Cooka. Ten model sprzedał się o wiele lepiej, niż się spodziewano. A wszystko za sprawą tego, że wyszedł za nieco niższą kwotę.

Jedenastka o przede wszystkim niska cena w stosunku do jakości. Jego zaleta jest przede wszystkim układ Apple A13 Bionic, a także dobrej jakości aparat. Natomiast model XS to wciąż jeden z najpopularniejszych flagowców. Na jego korzyść przemawia ekran OLED, a także procesor Apple A12, który zapewnia płynność oraz szybką pracę.
W codziennym użytkowaniu braków w wydajności naprawdę się nie odczuwa. Nie można również nic zarzucić aparatowi, który z pewnością sprawdzi się u każdego amatora fotografii. Ostateczna decyzja należy od indywidualnych potrzeb. Jeżeli posiadasz XS i zastanawiasz się, czy go wymienić, nie musisz. Oczywiście jeżeli nie masz zbyt dużych wymagań i nie przeszkadza Ci posiadanie starszego modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *