telefon samsung

Telefony Samsung Galaxy A9 z poczwórnym aparatem – czy warto?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Producenci telefonów na każdym kroku wyprzedzają się w implementowaniu coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań w swoich urządzeniach. Niedawno miała miejsce premiera smartfona Samsung Galaxy A9, wyróżniającego się poczwórnym aparatem! Jednak czy te telefony Samsung są warte Twojej uwagi? Czy poczwórny aparat ma jakieś realne zastosowanie?


Telefony Samsung z poczwórnym aparatem – dlaczego aż tyle?

Twórcy smartfonów z aparatem póki co nie są w stanie zaimplementować jednego, w pełni wystarczającego obiektywu w swoich urządzeniach. Przyczyną oczywiście jest rozmiar: konwencjonalny aparat ma znacznie większą powierzchnię skupiania światła, posiada możliwość regulowania przysłony, sam w sobie może być też urządzeniem bardziej rozbudowanym, niż niewielki aparat w smartfonie.

Smartfony to w końcu sprzęty uniwersalne, w których aparat zajmuje niewielką powierzchnię. Jednak wykonywanie zdjęć – w zależności od wielu czynników – wymaga odpowiedniego dostrojenia aparatu. Niestety, w przypadku smartfonów trudno jest wykonać idealne manualne ustawienia, stąd pomysł na zastosowanie kilku aparatów różnego typu – tak jak robią to telefony Samsung A9.


Co potrafią aparaty Galaxy A9?

Każdy z czterech aparatów Galaxy A9 charakteryzuje się różnymi funkcjami. Aparat główny to wydajny 24-megapikselowy obiektyw o przysłonie F1.7, będący najbardziej uniwersalnym aparatem ze wszystkich zainstalowanych w A9. Kolejnym aparatem jest aparat o obiektywie szerokokątnym, którego pole widzenia wynosi aż 120 stopni. Jego matryca posiada 8 megapikseli i przysłonę F2.4.

Bardzo praktyczny jest też teleobiektyw w trzecim aparacie, który cechuje się możliwością dwukrotnego zoomu optycznego. Posiada on obiektyw o rozdzielczości 10 megapikseli i przysłonę F2.4. W ostatnim aparacie zainstalowano obiektyw głębi, pozwalający na skuteczne fotografowanie w najróżniejszych warunkach pogodowych. Dysponuje on matrycą o 5 megapikselach i przysłoną F2.2.


Całe spektrum zdjęć?

Telefony Samsung z serii Galaxy A9 pozwalają więc na fotografowanie w różnorodnych sytuacjach, a także różnymi technikami. Oczywiście smartfony te wciąż nie są w stanie zastąpić konwencjonalnego aparatu, z pewnością jednak możemy mówić o kolejnym przełomie i milowym kroku w zakresie „smartfonowej” fotografii.


A9 – co ponadto?

Poza możliwościami typowo fotograficznymi, A9 to również ciekawe, mocne podzespoły. Ten telefon o przekątnej 6,3 cala został wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości wynoszącej aż 1080×2220 pikseli. Cechuje się też bardzo dużą pamięcią wewnętrzną, wynoszącą aż 128 GB RAM.

Za działanie telefonu odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 660. Każdy z jego ośmiu rdzeni pracuje z częstotliwością 2,20 GHz. Dopełnieniem jest 6 GB lub 8 GB – w zależności od wariantu – pamięci RAM. Całość zasilana jest baterią o pojemności 3800 mAh.


Smartfony Samsung Galaxy A9 – fotografia w nowym wymiarze?

Miłośnicy fotografowania smartfonami bez wątpienia powinni zwrócić uwagę na ten ciekawy model. Telefony Samsung A9, dzięki poczwórnemu aparatowi, posiadają zdecydowanie szersze możliwości od konwencjonalnych urządzeń. Mogą one dodać Twoim zdjęciom charakteru! Ponadto A9 wydaje się przede wszystkim bardzo solidnym sprzętem o mocnych podzespołach.


 

Dodaj komentarz