Recenzja Oclean X – Recenzja szczoteczki sonicznej od Xiaomi

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Szczoteczka soniczna to produkt, w który wyjątkowo warto się wyposażyć, jeśli chcemy dbać o nasze zęby i higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Wśród licznych producentów tych urządzeń, niewątpliwie na rynku wyróżniają się szczoteczki od Oclean (Xiaomi). Do sprzedaży niedawno trafił najnowszy model – Oclean X. Sprawdź, czym ta szczoteczka się wyróżnia i czy warto ją kupić. 


Nowoczesna szczoteczka soniczna

Inaczej nie można nazwać szczoteczki, która jako pierwsza na rynku posiada wbudowany zintegrowany ekran dotykowy i którą można połączyć ze smartfonem. Oprócz tego, Oclean X wyposażona jest w 6-osiowy żyroskop, która monitoruje aż 8 obszarów w jamie ustnej. Inteligentna szczoteczka od Xiaomi podpowie Ci, jak prawidłowo myć zęby i po każdym szczotkowaniu oceni Twoje działania. 


Co zawiera zestaw Oclean X?

Szczoteczka dostarczana jest w estetycznym i na oko, wysokiej jakości pudełku, choć ekspertem od opakowań nie jestem. W każdym razie wygląda na solidne. W pudełku oprócz szczoteczki znajdziemy tez dodatkowo kilka akcesoriów. Między innymi polską instrukcje obsługi szczoteczki (jeśli produkt zamawiasz z oficjalnego polskiego sklepu Oclean.pl), broszurę, przewód micro USB, główkę szczoteczki oraz ergonomiczną stacje ładującą. Wszystko schludnie zapakowane. 


Jakość wykonania Oclean X

Testowałem wiele szczoteczek i naprawdę wiele droższych modeli jest po prostu gorzej wykonana.  Oclean X bazuje na wysokiej jakości niemieckich materiałach, rękojeść wykonana jest z wysokiej jakości plastiku i patrząc na nią, można odnieść wrażenie, że sprzęt jest droższy niż w rzeczywistości. 

Kształt szczoteczki jest niezwykle ergonomiczny, więc doskonale leży w ręce, a tworzywo jest przyjemnie matowe. Dodatkowo, szczoteczka Oclean X spełnia wszystkie normy, w tym standard IPX7 i jest uszczelniona przed szkodliwym działaniem wody. Jeśli mieliście kiedyś do czynienia ze szczoteczkami sonicznymi to z pewnością zauważyliście, że woda w niektórych modelach bez problemu przy strumieniu wody może się wcisnąć przez szczelinę w obudowie.


Ekran dotykowy

Z pewnością największą uwagę zwraca ekran dotykowy, który wizualnie wygląda jak wyjęty z opaski sportowej Xiaomi Mi Band 4. Niektórzy z pewnością zapytają, po co mi ekran dotykowy w szczoteczce sonicznej? 

Uwierzcie, że ekran dotykowy naprawdę ułatwia obsługę urządzenia. Z poziomu ekranu dotykowego można zarządzać większością funkcji szczoteczki. Nie musimy w tym celu łączyć się za każdym razem z aplikacją i bezpośrednio w aplikacji zmieniać ustawienia szczoteczki. Dotyk wyświetlacza sprawia się nieźle, nawet kiedy szczoteczka jest mokra. Na ekranie dotykowym również po każdym szczotkowaniu zębów wyświetla się ocena efektywności, co jest dosyć fajnym elementem motywacyjnym.


Oclean App

Aby w pełni korzystać z potencjału, jaką daje nam szczoteczka, powinniśmy mimo wszystko sparować ją z aplikacją dostępną na smartfony i urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Aplikacja jest bardzo intuicyjna, więc dosłownie trzy kliknięcia dzielą nas od sparowania ze sobą smartfonu i szczoteczki za pośrednictwem Bluetooth.

W aplikacji będziesz mógł ustawić spersonalizowany program mycia zębów, na podstawie swojego kształtu zębów, odcienia, czy też nawyków (np. picie herbaty, kawy, palenie papierosów). Szczoteczka wykonuje ok. 40 000 ruchów na minutę, co czyni ją jedną z najwydajniejszych urządzeń na rynku, co więcej siłę wibracji możesz regulować ręcznie aż w 32 stopniowej skali.


Czy szczoteczka nadaje się dla dzieci?

Wydaje mi się, że każde dziecko powyżej 6 roku życia będzie mogło bez problemu korzystać z niej. Szczoteczka jest dobrze wyważona i o ile rodzice poinformują dziecko o prawidłowej technice korzystania z tego rodzaju szczoteczki to nie widzę żadnego problemu. 


Gdzie zamówić Oclean X i czy warto?

Jak sam już przyznałem na początku artykułu, Oclean X zastąpiła moją szczoteczkę, którą używałem do tej pory na co dzień. Szczoteczki soniczne Xiaomi są bardzo dobrej jakości, a połączenie gadżetu ze szczoteczką w przypadku modelu X całkowicie do mnie przemawia. System motywacyjny w Oclean X w moim przypadku sprawuje się znakomicie, ponieważ zawsze staram się czyścić zęby zgodnie z wytycznymi, aby uzyskać jak najlepszy wynik.

Oclean X to szczoteczka soniczna z najwyższej półki za rozsądne pieniądze i moim zdaniem jest warta każdych pieniędzy. Polecam zamówić szczoteczkę z oficjalnego sklepu Oclean.pl, w którym mamy gwarancje oryginalności produktu, w tym i załączoną polską instrukcje obsługi oraz ewentualną bezproblemową gwarancje. 


 

Dodaj komentarz