lamax gps locator

Lamax GPS Locator – nasza recenzja i test urządzenia

Artykuł zaktualizowany 22 października 2020


Będąc rodzicami chcemy wiedzieć gdzie znajdują się nasze dzieci, czy nic im nie grozi i jak daleko są od domu. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego też w takim przypadku lokalizator GPS jest świetnym wyborem. Lamax GPS Locator to niewielkie urządzenie, które dokładnie określi położenie dziecka, rodziców czy nawet zwierzaka.


Zawartość zestawu, wygląd i jakość wykonania urządzenia

W zestawie z lokalizatorem Lamax GPS Locator znajdziemy kilka dodatków. Oprócz dokumentacji producent do pudełka dołożył śrubokręt oraz dodatkową śrubkę do zaślepki na kartę SIM, gumowe etui na urządzenie, małą materiałową smycz oraz oczywiście ładowarkę, która posiada magnetyczną końcówkę.

zestaw lamax gps locator

Lokalizator Lamax jest małym urządzeniem, które mieści się w dłoni. Jego wykonanie stoi na wysokim poziomie, sprawia także wrażenie bardzo solidnego. Na urządzeniu znajdziemy dwa przyciski – SOS oraz przycisk reset. W centralnej części konstrukcji umieszczono niebieską diodę sygnalizującą pracę lokalizatora. Na krawędzi znajdziemy również głośnik oraz miejsce na przyczepienie materiałowej smyczy. Na spodzie znajdziemy miejsce na ładowarkę.

Etui na urządzenie zostało wykonane z gumy. Skutecznie wywiązuje się ze swoich założeń i bardzo dobrze chroni lokalizator przed uszkodzeniami czy zarysowaniami.

Lokalizator Lamax GPS Locator w użyciu

Z racji swoich niewielkich rozmiarów lokalizator Lamax GPS locator to urządzenie praktycznie niezauważalne. Bez żadnych problemów zmieści się w kieszeni, a z pewnością w torbie czy plecaku. Do funkcjonowania lokalizatora potrzebna jest karta SIM, aby urządzenie miało dostęp do sieci. Przenośny lokalizator czeskiej marki świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy dziecko wyjeżdża na wycieczkę szkolną lub wychodzi pobawić się na zewnątrz. Lokalizator świetnie sprawdzi się również do lokalizacji zwierząt, a szczególnie psów, które mają w zwyczaju uciekać z podwórka.

W celu śledzenia położenia dziecka lub osoby posiadającej lokalizator GPS od Lamax potrzebna jest nam aplikacja Lamax Tracking. Przy pierwszym uruchomieniu oprogramowania poprosi numer ID urządzenia (umieszczony na pudełku). Po włączeniu urządzenia GPS zostanie automatycznie dodany do aplikacji. Z jej poziomu możemy chociażby odszukać urządzenie, gdy to się gdzieś zawieruszy, ale przede wszystkim śledzić trasę i podglądnąć miejsce, w którym znajduje się osobą będąca w jego posiadaniu.

Ustalanie lokalizacji oparte jest na mapach Google, więc mamy pewność, że mapy aktualizowane są na bieżąco. Sam wynik lokalizowania jest dokładny, co jest najważniejsze w tego typu urządzeniach.

Sama aplikacja nie należy jednak do najlepiej zoptymalizowanych, a jej interfejs nie jest przejrzysty i posiada wiele błędów. Najwięcej jest ich w przypadku tłumaczenia funkcji, ponieważ niektóre z nich są po polsku, a inne po angielsku. Ten element wymaga dopracowania.

Na obudowie lokalizatora umieszczony został alarm SOS, który po przyciśnięciu wysyła na telefon powiadomienie. Na ekranie smartfona pojawia się dokładna lokalizacja osoby proszącej o pomoc. Dwukrotne naciśnięcie przycisku SOS podaje nam aktualną godzinę.

Podsumowanie

Jeśli chcemy być spokojni czy nasze dziecko znajduje się w okolicy lub czy nasz zwierzak dalej biega po podwórku to Lamax GPS Locator to idealne urządzenie, które pozwoli nam w każdej chwili zweryfikować lokalizacje pociechy czy zwierzęcia. W cenie około 450 złotych urządzenie firmy Lamax to bardzo dobra i ciekawa propozycja.

Partner wpisu: Szukamlapka.pl

One thought on “Lamax GPS Locator – nasza recenzja i test urządzenia

  1. Trochę to drogie ale wydaje się być sensowne bardzo. Dla dziecka w wakacje w sumie idealne, może też bym swojej kobiecie do torebki taki wsadził. Troche drogawe to 🙁 jednak o ile to działa jak powinno to chyba warto

Dodaj komentarz