Ile kosztuje wyjazd na narty do Południowego Tyrolu?

Południowy Tyrol, region znajdujący się we Włoszech, jest unikatową krainą nie tylko ze względu na ciekawą historię związaną z wpływem Austrii na tych terenach, ale również wspaniałe, alpejskie krajobrazy, umożliwiające wyjątkowy wyjazd na narty. Jak dostać się na północny wschód Włoch? Gdzie znajdziemy ośrodki narciarskie w tym regionie? Jakie są ceny noclegów, karnetów i jedzenia na stokach w Południowym Tyrolu? Poniższy artykuł postara odpowiedzieć się na wszystkie wymienione pytania.

Jak dostać się do Południowego Tyrolu

Z Warszawy do Południowego Tyrolu bezpośrednio samolotem raczej się nie dostaniemy, bowiem nie ma lotów ze stolicy Polski do Bolzano, stolicy Tyrolu Południowego. Jeśli jednak chcielibyśmy wybrać się samolotem na narty do Południowego Tyrolu, możemy wybrać lot z Warszawy do miast nie znajdujących się daleko od wspomnianego, alpejskiego miasta. Najbliżej położonym miastem z którego możemy dolecieć z Polski jest austriacki Innsbruck, znajdujący się 84 kilometry od Bolzano. Możemy wybrać się samolotem także do Werony, bądź Wenecji, które oddalone są od Bolzano nieco ponad sto kilometrów.

Trasa samochodem z kolei z Warszawy do Bolzano mierzy ponad 1 200 kilometrów. Sugerowane w tym przypadku są dwie trasy, w zależności od miejsca w Polsce w którym mieszkamy. Z zachodniej, zwłaszcza południowo-zachodniej Polski najszybciej dojedziemy przejeżdżając przez Drezno, Norymbergę i Monachium. W innym przypadku lepszą opcją wydaje się być trasa przez Czechy, Austrię i Niemcy.

Narty w Południowym Tyrolu

Jedną z najpopularniejszych atrakcji, umożliwiających aktywny wypoczynek w Południowym Tyrolu są narty. Poniżej zostaną zaprezentowane najpopularniejsze ośrodki narciarskie w regionie, ceny karnetów oraz jedzenia na stokach.

Ośrodki narciarskie w Południowym Tyrolu

W Południowym Tyrolu znajdziemy kilkadziesiąt ośrodków narciarskich, rozsianych po całym regionie. Oto najbardziej znane:

  • 3 Zinnen Dolomites. Jest właściwie centrum sportowym skupiającym siedem ośrodków narciarskich. Posiada 89 tras o łącznej długości ponad 115 kilometrów oraz 31 wyciągów narciarskich. Znajduje się we wschodnie części Południowego Tyrolu, niedaleko granicy z Austrią
  • Plan de Korones – Kronplatz. Ten ośrodek wyróżnia się obecnością tradycji paralotniarstwa. Posiada prawie 120 kilometrów tras narciarskich i położony jest we wschodniej części omawianego regionu
  • Solda/Sulden. Położony w zachodniej części Południowego Tyrolu, charakteryzuje się organizowanym tam co roku festiwalem dla snowboardzistów

Ceny karnetów na stokach w Południowym Tyrolu

W 3 Zinnen Dolomites ceny karnetów sezonowych wynoszą od 235 euro do 655 euro w zależności od przedziału wiekowego. Co się tyczy jedno- i wielodniowych karnetów, za najkrócej obowiązujący karnet dla dziecka zapłacimy 40 euro. Dorosły będzie musiał za taki sam karnet jednodniowy zapłacić 57 euro.

W Plan de Korones – Kronplatz ceny są wyższe. Cena karnetów sezonowych wynosi od 280 do 880 euro. Jednodniowy karnet dla osoby do 15 roku życia wynosi 48 euro, a dla dorosłego 69 euro.

W ośrodku Sulden am Ortler za jednodniowy karnet dla dziecka zapłacimy 27,50 euro, a dla młodzieży od 15 do 17 roku życia 43 euro. Dorosły wyda z kolei za jednodniowy karnet 45 euro.

Ceny jedzenia na stokach w Południowym Tyrolu

Ceny za spaghetti Bolognese czy Carbonara zapłacimy w restauracji od 8 do 14 euro. Podobnie zapłacimy za inne dania główne, takie jak na przykład posiłki złożone z owoców morza. Małe piwo o objętości 0,3 litra średnio kosztuje około czterech euro, a butelka wina 14 euro.

Najlepsze hotele w Południowym Tyrolu

Do najlepszych hoteli w Południowym Tyrolu należą:

  • Tenne Lodges. Znajduje się w Racines, 56 kilometrów na północ od Bolzano i 100 metrów od ośrodka narciarskiego Ratschings-Jaufen. Jest przyjazny naszym zwierzęcym pupilom oraz bezpłatne WiFi
  • Quellenhof Luxury Resort Passeier. Jest niezwykle luksusowym ośrodkiem. Oprócz wspaniałego pasma górskiego Sarntaler Alpen otaczającego hotel, znajdziemy w nim między innymi spa, pole golfowe, oraz basen. Zlokalizowany jest w miejscowości San Martino
  • LUNARIS Wellnessresort. Znajduje się w Cadipietra, kilka kilometrów od granicy z Austrią. Oprócz basenów i spa, w jego okolicy znajdziemy wiele wyciągów narciarskich, takich jak Klausberg, Brugger czy Steinhaus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *